Ikwil mensen inspireren om te denken in mogelijkheden en voorbijgrenzen Weten hoe de wereld in elkaar zit is een voorwaarde om erje weg in te vinden --- Volg Ebrahim Geo-Info I 2014-1 website van ondernemers en bedrijven die de reis een warm hart toedragen. Doorzettingsvermogen Elfjaargeleden kwam Ebrahim naarNederland. 'Met nietveel meer bezittingen dan een extra paar schoenen', herinnert hij zich. Maarook meteen bul in kartografievan een Universiteit in Teheran op zaken een haast onuitputtelijke voorraad doorzettingsvermogen. Dat laatste had hij geërfd van zijn grote inspirator van wie hij op zijn veertiende al afscheid moest nemen: zijn vader Ardashir, medicus van beroep en liberaal van overtuiging."Als je het zelfgoed hebt, zorg dan dat anderen het ook goed hebben.", zei hij altijd. Die levensles vindt zijn weerslag in de stichting die Ebrahim oprichtte om zijn missie vorm te geven: stichting Willpo- wered (www.willpowered.nl). En doorzetten deed hij. Enkele jaren na zijn komst naar Nederland had Ebrahim een master Geografische Informatie Management en Toe passingen (GIMA) doorlopen, een mooie baan en een mooie woning. Inmiddels is dat huis - inclusiefinboedel en auto-allang weerverkocht, want alles wordt geïnvesteerd in dat ene doel: metde bootfiets langs de evenaar de wereld l - - Ebrahim op zee. rond. Een doel dat al heel veel media-aandacht heeftgegenereerd.Vele kranten, bladen en televisieprogramma's (NOSJournaal, Hartvan Nederland, De Wereld Draait Door, Knevel en Van den Brinke.a.) hebbeneraandachtaan besteed. Proeftocht De eerste proeftocht zit er ookal op: in april fietste hijover het Noordzee kanaal en maakte daareen rondje langs onder meer London, Manchesteren Birmingham, om vervolgens weer het kanaal over te steken richting Scheveningen. Die proeftocht maakte veel reacties los op zijn Facebookpagina en Twitter. Ebrahim: 'Het zet mensen aan het denken over waarze mee bezig zijn. En dat is precies wat ik wil: mensen inspireren om te denken in moge lijkheden, en voorbijgrenzen. Met mijn reis wil ik uitdragen dat we verder moeten kijken dan onze eigen belangen en dat er meer mogelijk is dan we denken. Mijn fietsboot is niet alleen een transportmiddel, maarookeen voertuig voor inspiratie en idealen.' Wereld zonder grenzen Kennis is wat hem betreft de sleutel tot een betere wereld.'Tijdens mijn reis kom ik op veel plaatsen waar kinderen geen toegang heb ben totonderwijs. Daarwil ikaandachtvoor vragen. Natuurlijk gaat mijn hart daarbij uit naargeo-onderwijs. Kennis vanje omgeving is een voorwaarde om invloed te hebben opje omgeving. Weten hoe de wereld in elkaar zit is een voorwaarde om erje weg in te vinden. De ontwikkelingen in de beschikbaarheid van geodata gaan razendsnel, de mogelijkheden nemen toe. Nu is hetzaakdetoegankelijkheid van data tevergroten,juistookin kansarme regio's. Daarmee wil ik aansluiting vinden bij de MVO-doelstellingen van organisaties in mijn vakgebied. Samen kunnen we heel wat voor elkaar krijgen.' www.willpowered.nl Twitter: @bootfietser Facebook: facebook.com/bootfietser Routekaart wereldreis - Deafte leggen route. Bron: Hans van derMaarel (Red Geographies) Drs. Marleen Kamminga, zij is te bereiken via www.marleensbureau.nl Foto's:stichting WiHPowered

Geo-Info | 2014 | | pagina 18