Deadline indienen:i7/2 VGI in 1949 2014-1 I Geo-Info 19 dat deze na lineair en cyclisch nuals laatste fase integraal wordt. Dankzijinwinning door gebruikers is deze dan direct gekoppeld aan de behoefte. Hijnoemde vanuit Rijkswater staat'de permanente discussie bijwatdeMD was en nude CIV'en wist ook dat oplossingen niet meer permanent zijn in de Gll-dynamiek. Heel actueel suggereerde Molenaarook eens bij de NSA te gaan kijken voor het kunnen omgaan met Big Data. MargrietJansz (STW) liet in haar procedurele toelichting een sheet van een schilderij van de Toren van Babel zien vanwege het multidisciplinaire karakter: verstaan zal vooraf moeten gaan aan communiceren. De voorzitter van de programmacommissie, dr.ir. Kyra van Onselen (Rijkswaterstaat), noemde de voor een prijs genomineerde Expressions oflnterest (Eol). De mensen daarvan waren meestal absent en 'Bij het vervaardigen dezer kaart werd de medewerking in ruime mate verleend door Rijkswaterstaat, Provincialen Water staat en Gemeenten. Wij betuigen onzen oprechten dank aan bovengenoemde lichamen voor de welwillend verleende medewerking. Aan alle gebruikers dezer kaart richten wij het vriendelijk verzoek ons attent te maken op eventuele fou ten, welke niettegenstaande herhaalde en nauwkeurige revisie toch nog op de kaart mochten voorkomen.' Uitgeversbedrijf H. van Diehlen, Den Haag, op CITO-plan Utrecht, 1949 Matchmaking metKyra van Onselen. Interview met Eppo Bruins en Arie Versluis. dat gold ook voor de winnaar van de letterlijke MapsgSocietytaart: dr. Reinout Kleinhans vanTU Delft-OTB met'VGI social scientific appraoch for neighbourhood governance'. (VGI is Volunteered Geographic Information en de taart werd wel meegenomen.) Matchmakingrondes Matchmaking tussen vragers en aanbieders vond in twee rondes plaats. In de eerste kregen vele Eol-verhalen aan de wanden geeltjes met interesses en tips en soms zelfs spreekballonnen. In de tweede ronde was er een themamarkt naar zeven toepassingen: watermanagement, object lifecyclemanage- ment, smart cities, human environment, crisismanagement, deformatiemonitoring en (vreemd genoeg) ook satellietbeelden. Tussen die rondes in werd verteld hoe innovaties tot stand komen en werden de toepassingsthema's vast sturend toegelicht. Ir. Piet van Staalduinen (Syntens) wist dat'elke dag innoveren helemaal niet kan'en dat de geschiedenis pas uit zal maken wie dat deed. 'leder loopt hier rond met een puzzelstukje in de hand op zoek naar een net aansluitende' was een mooie beeldspraak. Hij wist ook dat R&D intussen vooral D (development) was geworden. Hij verwachtte tot slot dat over vijf of tien jaar dankzij samenwerken erin ditgeo- veld belangwekkende applicaties tegemoet kunnen worden gezien, die nu nog verborgen blijven. Jacgueline Meerkerk interviewde kort Arie Versluis en dr. Eppo Bruins (directeur STW). De laatste vond het programma uniek: het valt niet in één topsector, maar in alle, want'geo verwijdert alle schotjes'. Versluis beleed dat Rijkswaterstaat op het geo-gebied wil terugkomen, want de relevantie ervan wordt steeds maargroter. Ook zijn dienst hoopterweer'allerlei dwarsverbanden mee samen te knopen! DienstverlenerJacgueline Meerkerkwas blij:'Mooi datjullieweerwakker zijn geworden!'Bijhet korteagendapunt 'impressie op de oogst van de dag'viel op dat er meer koppeling naaraardobservatie nodig is dan uit de al ingediende Eol's bleek. Ger Nieuwpoort (RSO):'Satellietdata moet gewoon een onderdeel van geo-informatie worden en dan is onze missie voltooid.'(Goed dat het geen Remote Sensing meer heet, want anders werd dital vele decennia verslagen in vakbladen.) Slot Tot 16 december (12 uur) konden de Eol's wor den verrijkt tot pre-proposals, maar kon men ook nog aanvullen met nieuwe. Daarnaast zijn KIP's welkom: Kleine Innovatieve Projecten. Medio februari volgen dan de proposals zelfen voor de zomervakantie de uitslag (met zeker VGI dus). Zie intussen voor meer www.stw.nl, maarop en kort na 8 november was dat nog tevergeefs vanwege die manke rende handtekening. Adri den Boer

Geo-Info | 2014 | | pagina 21