Nummer 1 van 6 Roelof Keppel Geo-lnfo: de eerste editie van 2014. Het nieuwejasje staat goed, zo hoorden we. Een iets dikker nummer deze keer. En dat blijft zo. Het verbaast me elke keer weer hoe, in relatief korte tijd, zoveel verschillende bijdragen worden aangeleverd bij de redactie van Geo-lnfo. Deze keer vrij veel verslagen. Logisch, want in de laatste maanden van het jaar worden heel wat evenementen georganiseerd. En er ligt al weer veel klaar, te wachten op publicatie. In de voorgaandejaren lieten we heel vaakde inhoud van ons blad bepalen door wat er werd aangeboden. Een organisch proces. Dat leverde meestal een veelkleurig palet op: een bijna natuurlijke afspiegeling van de achterliggende vakdisciplines waarover geschreven werd. We gaan in 2014aande slag met een nieuwe aanpak: zoals toegelicht en besloten op de ALVvan december 2013 verschijnt Geo-lnfo ditjaar 6 keer. Recentelijk heeft de redactie afgesproken ditjaar drie themanummers uit te brengen. Gelijk verdeelt over hetjaar. Datvergt een iets andere aanpak. Momenteel wordt er al hard gewerkt aan het volgende nummer waarin kartografie een centrale rol inneemt.Verderop in hetjaar publiceren we over de thema's 'duurzaamheid'en 'internationalisering'. Uiteraard vanuit het perspectiefgeo-informatie en de betekenis ervan voor ons vakgebied. Om te benadrukken dat we veel diversiteit in onze vereniging hebben, zal in dit nummer een begin gemaakt worden met een reeks bijdragen vanuit VodK-netwerk. Vrouwen op de kaart. U begrijpt: we konden de oproepvan een der columnisten in hetvorig voorjaar nietweerstaan. Gelukkig maar! Daarnaast hebben we in dit nummer een bijdrage over gebruikvan Open Data bij provincies, het beheervan uiterwaarden met geo-informatie, een paar spitse columns, waarvan die over een stel basisregistraties -oftoch een stelsel?- de al bestaande discussies zal aanwakkeren, de missie van een grenzeloze idealist, een paar opvallende bijdragen uit het onderwijsveld, nieuwe ideeën voor netontwerp bijterrestrische fotogrammetrie, een aantal nieuwsgierig makende boekbesprekingen, waarbijwe u waarschuwen dat een bezoekje aan http://mapserver.sara.nl/atlasderneederlanden/atlas/ u aangename tijd gaat kosten en zoals al opgemerkt: een hele reeks verslagen van vakbijeenkomsten en onderzoeksopdrachten. Een rijke oogst, maar dat krijg je bijeen dikker nummer! Genoeg voor heel wat aangename momenten leesplezier. MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u door in te loggen op www.geo-info.nl. 2014-1 I Geo-Info

Geo-Info | 2014 | | pagina 3