Young Surveyors uit Europa bij elkaar in Lissabon! Verslag II II Op 17 en 18 oktober vond de Young Surveyors Europe Meeting plaats in Lissabon. Het was de eerste keer dat deze bijeenkomst plaatsvond. Ongeveer 150 jonge geoprofessionals uit 32 landen waren bijeen om te werken aan een Europees netwerkvanjongegeoprofessionals. Een bijeenkomst om niet te missen voorjonge geoprofessionals! Door JongGeo en GIN is de bijeenkomst onder de aandacht gebracht. GIN heeft fondsen beschikbaar gesteld voor twee deelnemers. Christelle van den Berg (projectleider Kadaster) Heb je je doel bereikt? Bettine Baas (Stichting Arbeidsmarkt Geo) Heb je je doel bereikt? 42 Geo-Info I 2014-1 Vanuit het Kadaster namen zes jongeren deel. Een aantal heeftdaarvoorzijn persoonlijke opleidingsbudget ingezet. Het doel was om kennis uit te wisselen onder Europese collega's en te kijken of zij het anders doen dan wij. Doorde Kadastercollega's zijn diverse presen taties gegeven, onder andere over Voorlopige Kadastrale Grenzen, Stichting Arbeidsmarkt Geo en de gebiedsfoto. Daarnaast heeft een aantal deelnemers een actieve rol gehad bij hetdefiniëren van internationale projecten. De bijeenkomst werd georganiseerd door Eva-Maria Unger(Oostenrijk)en Paula Dijkstra (Nederland) namens de Young Surveyors en doorde Portugese Young Surveyors en Ordem dos Engeheiros, het Portugese'GIN! Hieronderde persoonlijke beleving van de deelnemers. Wat was je doel? Kennis opdoen hoe andere landen omgaan met het gebruik van geo-infor- matie en vertellen waar wij geo-informatie onder andere voor gebruiken Ja en meer dan dat. We hebben ook samen nagedacht over hoe we het vak 'surveyor' beter onder de aandacht kunnen brengen. Een surveyor doet meer dan inwinning van geo-informatie. Wat heb je ervan opgestoken? Voornamelijk het verschil tussen landen wat betreft kadastrale informatie. We zijn best ver in Nederland. Ook goed om weer te horen hoe ons vak (kadastrale- en geo-informatie) een belangrijke bijdrage kan leveren aan mondiale vraagstukken (overbevolking, voedselproductie, energie, etc.). Wat ga je ermee doen? Ik zou graag een actieve rol hebben binnen FIG. Bijvoorbeeld Commission 3 (Spatial Information Management) spreekt me aan, of Commission 7 (Cadastre and Land Management) en 8 (Spatial Plan ning and Development). Ik ga informatie inwinnen óf ik die actieve rol kan en mag vervullen en zo ja, hoe. Christelle.vandenberg@kadaster.nl Wat was je doel? Netwerken met jongeren uit andere Europese landen. Hoe is de arbeidsmarkt in je land? Ontwikkelingen in Europa en internationaal volgen. Ja, het is overal in Europa moeizaam om aan een baan te komen. Wat heb je ervan opgestoken? Meer begrip van de FIG en de CLGE, wat zij doen, waar zij voor staan, type van projecten. Wat ga je ermee doen? Actief bijdragen aan project van CLGE: Europees platform opzetten voor uitwisse ling van studenten en trainees. bettine.baas@kadaster.nl Twitter: @bettinebaas

Geo-Info | 2014 | | pagina 44