«TTOPCOrV Hybrid Positioning topcon-positioning.eu 2014-2 I Geo-Info 29 en uit, verdeeld over ruim 500 reizigerstreinen - overstappers niet meegerekend. Voeg daarbij de 36 goederentreinen per dag en het is duidelijk dat de rails in Den Bosch altijd mooi glimmen. Daniel weet wel waarom dit project zo bijzon der is: "In dik anderhalf jaar tijd moet in een betrekkelijk klein gebied heel veel, tegelijkertijd en soms in een beperkt tijdsbestek gebeuren. Een goede planning van mensen, materieel en materiaal is cruciaal. Tijdens het werk zijn alle werkzaamheden strak gepland. We hebben hier op een gegeven moment zelfs met zes maatvoerders tegelijkertijd gewerkt." Dit team van maatvoerders gebruikt en produceert heel wat data. Om deze gegevens stroom goed te kunnen beheren gebruikt GeoCensus o.a. Leica TCRA/GPS 1200-serie, Move3, AutoCad,LGO en Liscad. De overall-planning is al strak maar er zijn twee periodes (juli 2013 en april 2014) waarin een superstrakke planning geldt; bij wijze van spre ken tot op de minuut nauwkeurig. De eerste van deze twee periodes is geruime tijd achter de rug: van 27 juni tot 11 juli is de bestaande dubbelspo- rige spoorbrug richting Utrecht vernieuwd (van staal naar beton). Ook het noordelijke emplace ment, een perron en het spoor zijn vernieuwd. Tijdens deze twee weken waren o.a. een vierhon derd mensen, enkele tientallen vrachtwagens, meerdere kranen en een stopmachine bijna volcontinu aan het werk. Omdat er een aantal spectaculaire klussen tegelijkertijd en aansluitend werden uitgevoerd is er zelfs een speciale tribune gebouwd zodat belangstellenden het werk konden volgen. Een projectleider gaf daarbij op gezette tijden tekst en uitleg over het werk. Ook via een webcam waren de werkzaamheden te volgen. Op mijn vraag wat hem hiervan is bijgebleven ant woordt Daniel: "De rust op de werkvloer. Het was een strakke planning met forse consequenties als deze niet gehaald werd, maar toch, de rust op de werkvloer. Gewoon omdat taken en verantwoor delijkheden van iedereen duidelijk waren en de planning reëel en dus haalbaar was." Ron vult aan: "Binnen zo'n tijdsbestek schuift er wel eens iets naar voren of naar achteren maar aan het eind van de rit hebben wij onze planning gehaald." Welke ervaring neem je mee in het vervolg van deze klus en naar volgende projecten vraag ik aan beide heren. Daniel:" Het com municeren met verschillende disciplines en de verschillende jargons." Ron: "De omvang van dit soort projecten vraagt dat je de positie kiest zoals een spin in het web." Links www.prorail.nl/sporenindenbosch www.struktonrail.nl www.GeoCensus.nl Jeen Akkerman, freelance redacteur. Jeen is te bereiken via st.ja@upc.nl O Bij het woord hybride denk je meestal niet direct aan krachtig; bij Topcon Hybrid Positioning zul je dat beslist wel doen! Het verschaft je het extra vermogen om veeleisende meetwerkzaamheden sneller te kunnen uitvoeren dan ooit te voren! Topcon's unieke GNSS en robotic technologie gecombineerd en verbonden via MAGNET Software. Dat is Topcon Hybrid Power!

Geo-Info | 2014 | | pagina 31