Den Haag start feestelijk met de overgang naar de BGT+ Verslag Op woensdag 29 januari vond in de Haagse Lobby de feestelijke aftrap plaats van de transitie naar de BGT+. Met deze bijeenkomst werd gemarkeerd dat - na twee jaar voorbereiding - nu daadwerkelijk het eerste deelgebied in transitie is gegaan. De gemeente Den Haag behoort niet tot de groep Koplopers, maar wil wel eind april al het eerste deelgebied aan kunnen bieden aan het SVB-BGT. 48 I Geo-Info I 2014-2 Nieuw Geogame Park in het Gooi Interviewronde met v.l.n.r. Bas Contant (hoofd Informatiemanagement - Dienst Stadsbeheer Den Haag), Gerjon Gelling (senior adviseur Geo-informatie - Hoogheemraadschap van Delfland), Chris Batist (plaatsvervangend CIO - Den Haag), Benedicta Zur Lippe Magnis (dagvoorzitter), Louis Smit (hoofd Basisinformatie - Rotterdam) en Abdoullah Yakhlef (BGT medewerker - Den Haag) Wethouder Rabin Baldewsingh trapte af met een vurig pleidooi voor meer samenwerking in de eigen organisatie, om zo meer efficiency in de keten te krijgen en tegelijk bij te dragen aan de doelen van het Stelsel van Basisregistra ties. Het SVB-BGT motto 'De BGT maak je niet alleen, die maak je samen' mag dan oorspron kelijk op samenwerking tussen bronhouders slaan, maar het motto gaat volgens Baldew singh zeker ook op voor de gemeentelijke organisatie. Directeur Bestaande Stad, Walter van Beu- zekom, blikte als opdrachtgever terug op het vooronderzoek en de transitiepilot, om vervolgens de 70 aanwezigen mee te nemen in de uitdaging waar de gemeente de komende twee jaar voor staat. De opgave is om de hui dige objectgerichte grootschalige topografie te integreren met de diverse beheerkaarten (o.a. groen en wegen) én direct -in nauwe samen werking met het Hoogheemraadschap Delfland - ook alle waterlopen en oevers om te zetten naar IMGeo. Door al in de productiefase samen te werken, is assemblage tussen deze twee bronhouders straks niet meer nodig. Dit vraagt vertrouwen van beide bronhouders, maar levert aanzienlijke efficiencywinst op. Van Beuzekom memoreerde dat Den Haag gekozen heeft voor een BGT+: een bredere op IMGeo gebaseerde dataset. Omdat diverse gebruikers al werken met objectgerichte topografie, levert Den Haag ook direct al alle beschrijvende attributen op. Zo voldoet Den Haag eind 2015 al aan de wet telijk eisen van 2020. Albert Tieken sloot als transitieregisseur Haaglanden de rij van presentaties. Na twee sprekers die veel nadruk legden op het belang van samenwerking, plaatste Albert deze samenwerking in landelijk perspectief. Na zijn verhaal kan geen enkele aanwezige nog clai men niet op de hoogte te zijn van het belang van samenwerking. Na een korte interviewronde in de zaal, werd de transitie feestelijk gestart door een drum band die het energieniveau op het vereiste BGT-niveau wist te brengen. Uiteindelijk werd het glas geheven met de wens om over twee jaar de transitie nóg feestelijker af te kunnen sluiten. Om dat mogelijk te maken, werkt de gemeente hard aan de transitie. Den Haag kiest ervoor om de overgang met eigen mensen uit te voeren, om zo IMGeo zo snel mogelijk in de haarvaten van de medewerkers te verankeren. Tegelijk biedt deze aanpak ook de meeste grip op de datakwaliteit. In nauwe samenwerking met de diverse bronhouders én de diverse betrokken leveranciers is Den Haag de uitdaging aangegaan om over te gaan op een consistente, betrouwbare en nauwkeurige dataset, die dankzij samenwerking in de keten ook nog eens tegen lagere kosten beschikbaar zal komen. Dr.ir. Friso Penninga, senior adviseur Geo-Informa- tie gemeente Den Haag. Friso is te bereiken via friso.penninga@denhaag.nl 'Toeristisch-recreatief innovatieplatform iTRo- vator start deze maand, in samenwerking met Natuurmonumenten, in 's Graveland met de ont wikkeling van een Geogame Park. Een oefenpark waar iedereen kan leren Geocachen. Dit is inmid dels het tweede grote toeristische project rondom Geo-technieken in Nederland. Sinds 2012 timmert ook het GeoFort in Herwijnen stevig aan de weg.' www.pretwerk.nl, 14 maart 2014

Geo-Info | 2014 | | pagina 50