SPECIAL 2014-2 I Geo-Info Colorbrewer. Colorbrewer diverging. Maaikaart voortgang topo. waarom? Alle vragen die een kartograaf als lei draad neemt, hebben meerdere antwoorden. Voor wie:Tenzij ingebed in een specialistische website is de kaart voor iedereen. Jong en oud, met en zonder kennis. Wat: meerdere thema's, door de lezer zelf aan of uit te zetten. Waarmee data gecombineerd kan worden die daar niet geschikt voor is en vreemde conclusies getrokken kunnen worden. De grip op de boodschap verandert. Zichtbaarheid: Keuze tussen een topografi sche ondergrond (kleur of grijs) en luchtfoto, teveel lagen tegelijk aan. De bovenstaande drie vragen leggen al een uitdaging bloot: wat gebeurt er met de bood schap van een kaart? Boodschap of doel kwijt in de kaartviewer? Het doel of de boodschap van een kaart kan zomaar verdwijnen, want het ontsluiten van kaarten is niet hetzelfde als één op één doorzetten van bestaande kaarten die voor papier gemaakt zijn. Hier worden nog veel fouten gemaakt. Wat te denken van de maai- kaarten, gevonden bij Waterschap Brabantse Delta [4] [5]? Maaikaart voortgang lufo. In het voorbeeld hierboven wordt de voort gang getoond in de makkelijke verdeling Niet/ Gereed/Bijna. De indeling is goed gekozen, maar het kleuronderscheid gaat verloren op de ingekleurde Google-ondergrond rechts. Het tweede voorbeeld is waarschijnlijk direct overgenomen van een maaikaart voor de uit voerders, die zij op papier hebben gekregen. De maaiers zelf zullen vast weten wat Groep 1 betekent. Maar op internet zegt het weinig en al helemaal niet met de Google ondergronden waarin de wegen okergeel zijn. De taak van de kartograaf binnen de GIS- afdeling is onder andere het onderzoeken van de vraag en het combineren van bestaande gegevens met de applicatie. Voor wie zijn deze kaarten? Kan de bestaande layout overgezet worden of is aanpassing nodig? Open data Er is veel, heel veel data beschikbaar. Onder gronden via PDOK.nl, statistische gegevens van het CBS, specifieke data van bedrijven. Wat opvalt, is dat met deze gegevens voorals- Maaikaart groepen lufo.

Geo-Info | 2014 | | pagina 7