SPECIAL 2014-2 I Geo-Info 7 worden naar populatie of vergelijkbare verde ling over de partijen. Bijgaande screenshots zijn alle op basis van de partijverdeling. Close Votes geeft misschien iets weer over een gelijksoortig gedachtegoed van de stemmers. Maar als gedachte-experiment is het interes santer. Wat is mogelijk met de aangeleverde data? Is het anders weer te geven? Levert dat verrassende ideeën op? Uitdaging voor komende verkiezingen Verkiezingsdata kan gecombineerd worden met gegevens van het CBS: per stembureau, met wijk- gegevens over de bevolkingssamenstelling (jong/ oud), of opleidingsniveau, werkenden, mobiliteit. Dit is allemaal voor te bereiden, de data is er al. Binnenkort zijn er weer verkiezingen. Wie weet te verrassen? Streaming of big data Het weer leent zich natuurlijk uitstekend voor diverse kaarten met real time data, een blik op de KNMI-site of weather.com zegt genoeg. Ook vervoersgegevens zijn uitermate geschikt. Files en het weer zijn niet zo eenvoudig weer te geven, maar dat maakt het niet onmoge lijk er iets mee te doen. Een filekaart toont stremming, stilstaan en rijden. Maar, kunnen er ook trends mee bekeken worden? Of kan het gecombineerd worden met andere data? Dat streaming data van vele partijen en veel thema's te combineren is tot een bijzonder en informatief project, bewijst Global Forest Watch (GFW), een online monitoringsysteem voor de ontbossing van de aarde dat op 20 februari 2014 gelanceerd is. GFW is een meerjarig samenwerkingsverband van meer dan 40 partners onder leiding van het World Resources Institute (WRI). Op de kaart is in te zoomen naar een gebied en zijn diverse thema's te bekijken, zoals bijvoorbeeld ont- en bebossing, bosbranden, biodiversiteit of bosgebruik [8]. Global Forest Watch, www.globalforestwatch.org/ Twitter Beyoncé USA normaal. Twitter Beyoncé USA album. Sociale media Streaming realtime data is volop te vinden in sociale media, twitter voorop. Een voorbeeld is de bekendmaking van de nieuwe cd van Beyoncé. Links de tweets over Beyoncé op een normale dag. Rechts is de bekendmaking te zien. En daarna nog een wereldwijd tweet- festijn [9]. Twitter Beyoncé wereld album. Gegevens uit sociale media worden vooral gebruikt door grafici, in infographics en gra fieken. Maar wat te doen met de locatiegege vens die meegeleverd worden? Met een paar steekwoorden en de locatie is eenvoudig een kaart te genereren. Een onontgonnen terrein!

Geo-Info | 2014 | | pagina 9