zakformaat Duitse vrouw op de kaart Winnaar 'Win een prijs!' 2014-3 I Geo-Info 29 Door te beperken op techniek, ontstaat er met het beperkte budget zo veel mogelijk functionaliteit waarmee maximale ervaring wordt opgedaan. Bijgaande foto (bron: AFP) is illustratief voor watmagwaar.nl. Terwijl er door verschillende spelers intensief wordt overlegd over de huidige gang van zaken, is de kleinste voetballer al met de bal op weg naar het volgende doelpunt. Watmagwaar.nl toont het succes aan van de steeds breder beschikbare geografische basisdiensten. De site combineert uitsluitend bestaande gegevens of systemen; PDOK voor de luchtfoto's, voor de zoekfunctie (BAG- geocoder), en voor de BRT-Achtergrondkaart. Daarnaast Formdesk voor het reactieformulier en uiteraard de services en bestanden van Ruimtelijkeplannen.nl voor de bestemmings plannen. Door de scherpe ontwerpkeuzes en het gebruik van bestaande diensten duurde de ontwikkeling van watmagwaar.nl maar een paar maanden. De hosting kost een minimale inspanning. De site handelt alle bediening af op je tablet of smartphone en heeft zelf geen zware achterkant nodig. De intelligente vragen handelt Ruimtelijkeplannen.nl af en geeft de antwoorden door aan je telefoon of tablet. Dit maakt de uitrol van nieuwe versies ook erg eenvoudig: bestanden vervangen en klaar. Uiteraard levert deze keuze ook beperkingen op. De functionaliteit kan niet breder worden dan de aangeboden diensten van de achterliggende openbare systemen. Het voor lopige eindresultaat wordt echter goed ontvan gen. Dat blijkt uit de reacties die gebruikers op de site achterlaten. Tot nu toe zijn deze vrijwel allemaal positief. We kunnen voorzichtig conclu deren dat dit soort toepassingen een aanspre kende oplossing zijn voor het op maat aanbieden van complexe en vaak juridische documenten en geo-informatie. We lopen hiermee vooruit op de noodzakelijke vernieuwing van Ruimtelijkeplannen.nl zelf. In een parallel spoor gaat dit leiden tot een landelijke voorziening voor de plannen binnen de Omgevingswet. Arie Duindam, Royal HaskoningDHV en Geonovum, Rosan van Wilgenburg, Geodan, Luc de Horde Provincie Utrecht en Geonovum In maart 2014 werd aan de Jade Hochschule in Oldenburg (D) de Nedersaksische VDV-Landespreis uitgereikt. De bachelorscriptie van Carolin Eickhoff was de beste afstudeerprestatie in drie vakrichtingen: Angewandte Geodasie, Geoinformatik und Wirtschaftsingenieurwesen Geoinformation. Haar scriptie had als titel „Untersuchung zur teilautomati- sierten Aktualisierung von Bestandsunterlagen und -daten einer Höchst- spannungsfreileitung mittels kombiniertem Airborne Laserscanning- und Bildflugverfahren". De uitreiking vond plaats door Michael Tschöke, lands- voorzitter van het Verband Deutscher Vermessungsingenieure (VDV). www.vdv-online.de en www.jade-hs.de Naar aanleiding van de actie 'Win een prijs!' in Geo-Info nummer 2 heb ben wij veel reacties mogen ontvangen. Natuurlijk kan er maar één de win naar zijn... Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 23 april 2014 feliciteer den wij Frans de Vroege met zijn gewonnen boek 'Op de Kaart'. Het bestuur van Geo-Informatie Nederland wenst hem veel leesplezier! Helaas is de actie verlopen maar natuurlijk kunt u altijd uw lidmaat schapsnummer en e-mailadres doorgeven aan info@geo-info.nl Bestuur Geo-Informatie Nederland

Geo-Info | 2014 | | pagina 31