Waarnemingen van een dagvoorzitter. In opdracht van de SVB-BGT organiseerde Dataland een aantal werkconferenties over de realisatie van de BGT. Voorzitter Erik Meerburg blikt terug. 30 Geo-Info I 2014-3 Toelichting AAN bij provincie Gelderland. Tussen november en april bezocht het reizend circus 'Werkconferenties BGT' alle hoeken van het land. Doel was om het verhaal van de assemblage duidelijk te maken aan de bronhouders in het land. En dat was ook best nodig. We staan aan de vooravond van een van de grootste operaties in de geschiedenis van de Nederlandse geo- informatie: het maken van een landsdekkend en objectgericht grootschalig topografisch bestand! Aan het eind van 2015 kunnen we gebruik gaan maken van alle goeds dat door de BGT als open data geboden wordt. Op dit moment zijn we echter met z'n allen nog niet eens lekker uit de startblokken, alleen een groep koplopers is echt serieus aan de gang. Kortom, er is nog wel even wat te doen de komende anderhalf jaar. Opzet In de oorspronkelijke opzet was nog wat meer aandacht voor het zelf doen, maar al snel werd duidelijk dat er nogal wat verhalen de ronde deden bij bronhouders die niet of niet meer cor rect waren. Het bleek dat er in de werkconferenties toch een flink blok instructie van de transitieregis seur nodig was om de klokken gelijk te zetten. En nog voor we begonnen waren bood EZ aan het assembleren met hun AAN-objecten ook verder toe te lichten. Hierdoor was special guest Roelof van der Wal ook bijna iedere keer van de partij. De delen waar de bronhouders wel zelf aan het werk gingen, waren voor velen echte eye-openers. Aan de hand van concrete data, die redelijk plat over elkaar waren geplot, werd in de ochtend gekeken hoe de assemblage zou moeten plaatsvinden. De data zelf was afkomstig van de gemeente Brummen, uit de beginperiode van hun project. Een mooi voorbeeld, zeker ook omdat goed zichtbaar werd dat de stappen die daar gezet zijn het afgelopen jaar groot zijn geweest: het was zeker geen schone data en er was ruim voldoende materiaal om een aantal uit dagende cases op te bouwen. En op het podium bij het BGT op de rails congres, ergens halverwege de werkconferenties, kon Normen Hamstra van de gemeente Brummen trots vertellen zo'n beetje klaar te zijn. Dat geeft moed, het kan dus zeker nog wel voor eind volgend jaar goed komen. Onbegrensd Voor sommige deelnemers was het de eerste keer dat er echt concreet naar de brongege- vens gekeken werd. Zo kwam toch eigenlijk nog verdacht veel nieuws naar boven. Het werd bijvoorbeeld duidelijk dat er in het buitenge-

Geo-Info | 2014 | | pagina 32