Twee geo-beurzen voorbij... Adri den Boer Voor zowel kaartproducenten als kaartconsumenten is 'Kartografie met bewuste vertekening' een interessant artikel. Een onafhankelijk vakblad als dit zou redactioneel ook ónbewuste vertekening kunnen of zelfs moeten signaleren. Spoort het met het beeld en de marktbehoeften dat het Nederlandse werkveld van de geo-informatie minder adverteert en sinds 2014 juist meer vakbeurzen heeft? Van twee van de drie voor dit jaar geplande geo-beurzen staan er verslagen in dit nummer. Van de derde, GeoBuzz op 25 en 26 november in Den Bosch, is Geo-Info zelfs dé mediapartner, dus komen daar zeker verslagen van in dit blad. (Een toegangsprijs voor die schrijvende pers zal er echt niet zijn.) De eerste editie van GeoEvent in maart was een succes. Het bewijs daarvoor is de herhaling op 31 maart en 1 april 2015 in, weer, Expo Houten. 'GeoEvent is ontstaan uit de vraag van zowel exposanten als bezoekers naar een jaarlijks ontmoetingsmoment voor de volledige geo-sector', aldus de website van GISmagazine van organisator CMedia. Dat lijkt te verwijzen naar die andere geo-beurs in april, 'Overheid Geo' van VNU in de Jaarbeurs. Ook die was een succes, hun website zegt van de editie 2015 nu al: 'Een pleisterplaats voor de overheidsprofessionals, waar veel voorbeelden van toepassingen/gebruik van geo-informatie voor een beter werkende overheid te vinden zijn.' Dat is inderdaad je niet geheel richten op de volledige geo-sector. Maar het was bij de ingang wel erg mooi. Waar menigeen al jaren zei dat geo-informatie meer en meer een onopvallend onderdeel zou worden van gewone ICT werd 'Overheid ICT' geafficheerd als slechts een zusterevent van 'Overheid Geo'. Zou zelfs dat een gevolg zijn van de aandacht van het netwerk Vrouwen op de Kaart? Reacties zijn welkom! 2014-3 I Geo-Info MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u door in te loggen op www.geo-info.nl. 1 1

Geo-Info | 2014 | | pagina 3