39 Smartphone Tab Jet Desktop BRT 2014-3 I Geo-Info met de BRT-gebruikers graag verbeteren en efficiënter maken. We hebben ons de vraag gesteld hoe wij die groeiende groep van overheid en niet-overheid gebruikers kunne motiveren om hun bijdrage te geven. Methode Laagdrempelig Bij de pilot terugmeldsysteem BRT hebben we het terugmeldsysteem zo laagdremplig en gebruiksvriendelijk mogelijk gemaakt om het grootste aantal gebruikers bij te kun nen trekken. Met behulp van ArcGis Online (Esri) hebben wij een applicatie gemaakt die voor alle bestuurssystemen (iOS, Windows, Android) beschikbaar was. Onjuistheden in de BRT konden daardoor eenvoudig terug gemeld worden met telefoon, tablet of PC (zie figuur 1). Ervaring leert dat de crowd een motivatie moet hebben om een bijdrage te willen geven. De acties van de crowd, zoals terug koppeling, moeten gewaardeerd worden. Daarom hebben we de terugmeldingen van de gebruikers/klanten zo snel mogelijk verwerkt en het resultaat in de vorm van een aangepaste kaart zo snel mogelijk aan de klant aangeboden. Zo laten we het nut van de Kadaster-crowd samenwerking zien (zie figuur 2 en figuur 3). Resultaat Crowd niet als enige bron De data van de crowd als enige bron van infor matie is helaas niet voldoende voor de eisen die bij het Kadaster gesteld worden. Zoals OpenStreetMap niet voldoende is om een analyse te maken of informatie van Wikipedia voor een onderzoekspaper. Om een topo grafische kaart van voldoende kwaliteit aan te kunnen (blijven) bieden, is het cruciaal om de terugmeldingen te valideren en eventueel goed te keuren. Wij hebben hieraan vorm gegeven door terugmeldingen te laten controleren door een data analistcontroleur. Hij heeft alle terugmeldingen met de meest recente luchtfoto en panoramafoto's vergeleken. Op basis daarvan kon hij conclusies trekken over de betrouwbaarheid van de crowd data. In de tweede stap heeft de topograaf de gevalideerde data van de crowd volgens de productspecificaties aangepast. Vijfenzeven tig procent van de terugmeldingen die wij tijdens de pilot hebben gekregen, is goedge keurd en verwerkt. Figuur 1 - Laagdrempelig applicatie voor BRT gebruikers. Figuur2 - Kadaster - crowd samenwerking circle.

Geo-Info | 2014 | | pagina 41