De Gouden Driehoek met gouden trouwring? Verslag Wat beleefden we als geo-mannetjes en -vrouwtjes weer een mooie dag op GeoFort. De natuur in de Betuwe deed een verwoede poging alles groen te laten uitzien. Nog net niet voldoende op deze dag. Wel groen en nog maar net uit de veren: GeoSamen. De handtekeningen worden vandaag gezet. Een verliefd stelletje of serieuze huwelijkskandidaten? 44 Geo-Info I 2014-3 Dagvoorzitter Jacqueline Meerkerk. Dagvoorzitter Jacqueline Meerkerk vroeg aan de ruim honderd aanwezigen naar hun herkomst: ruim 50% werkzaam voor de overheid, zo'n 40% vanuit het bedrijfsleven (Geo Business Nederland) en nog net geen paar handjesvol wetenschap pers, vanuit de diverse opleidingsinstituten. Gevraagd naar inspiratie zei Ruud van Rossem: 'We beginnen te zien dat de zaak op stoom komt'. Hij spreekt over de BGT, niet direct het onderwerp vandaag, maar er is beweging. De zaak gaat rollen. Gert-Jan van der Weijden: 'Wij zien een aantal mooie initiatieven van bedrijfsle ven en OTB(TU Delft) op het gebied van OSGeo'. De toon was gezet. We konden beginnen aan deze mooie inspirerende ochtend. De setting was goed en er hing een drang naar vernieuwing in de lucht. Of zou dat toch het aanstormend voorjaar zijn? Jacqueline nam ons mee in de opzet van GeoSamen. Deze is gepland van 2014 tot 2020. GeoBusiness NL verzorgt het secretariaat. Maar wat is samenwerking nu eigenlijk? Kort samen gevat komt het neer op: Met twee of meer personen of instanties activiteiten uitvoeren om een gezamenlijk doel te bereiken. Samenwerken Misschien moeten we de komende samen werking ophangen aan een aantal thema's: 1. Van elkaar leren: in 5 tot 10% van alle samen werkingen wordt het succes bepaald door de samenwerkingsacties en de energie die je stopt in de samenwerking. Het overige succes zit in de mate waarin je kijkt naar veranderingen. 2. Fouten durven maken: niet alles hoeft per fect. Je moet moed tonen om verandering teweeg te brengen. Beoordeel niet alleen het succes maar toon ook de moed om in te zien waar je inspanningen kunnen leiden tot verbeteringen. 3. Het Is gewoon leuk! Zoals dansen in de regen, maar dan wel met meer mensen. Natuurlijk kon een reactie vanuit het topteam hierop niet uitblijven: Arnold Bregt (WUR en sprekend namens de wetenschap) had deze ochtend een beetje een huwelijksgevoel. 'Blij, opgewonden en nerveus. Je moet straks iets tekenen en er zijn veel getuigen. In dit geval zelfs een huwelijk tussen drie partijen, vooral de familie erachter is van belang.' Deze door hem gekozen huwelijksmetafoor bleef ons de rest van deze ochtend achtervol gen. Een eerste kennismaking zag Bregt een aantal jaren geleden bij RGI met 20 miljoen euro aan subsidie. En nu? Een nieuwe uitdaging, geen middelen, geen financiële dominantie, nog vele onbe kenden: een ontdekkingstocht. Geïnspireerd door een tweet van Gert-Jan van der Weijden: 'Alleen ga je sneller, samen kom je verder. Vanuit het topteam reageerde Ed Nijpels als voorzitter van Geo Business Nederland (GBN). 'Let op, 20% van de vrouwen verdient meer dan mannen, er zijn veranderingen op komst. GBN heeft meer dan 100 leden en houdt zich bezig met vraagstukken rond marktvolume en

Geo-Info | 2014 | | pagina 46