Het kernbegrip toepasbaarheid Z Algemeen bekend is dat diversiteit op de werkvloer een positieve uitwerking kan hebben. Niet alleen op het resultaat, maar ook op de manier waarop gewerkt wordt en de sfeer binnen teams en de organisatie. Het uitgangspunt van het netwerk 'Vrouwen op de Kaart' is dan ook om de diversiteit te stimuleren binnen het geo-werkveld. In verschillende organisaties zijn er op dit moment nog veel mannen aan het GISsen. Daarom laten we in dit artikel jonge vrouwen uit de geo-wereld aan het woord. Zij zijn namelijk 'the next generation' en vertellen hoe zij de geo-sector zien en waar de focus op moet komen te liggen. 14 Geo-Info I 2014-4 01 0) D O Door Janneke Korenromp en Marieke Hoogeveen Veel diversiteit in studie achtergronden Wat allereerst opvalt tijdens de interviews is de diversiteit van achtergronden die de dames van deze 'next generation' hebben. Van aardwetenschappen en stedenbouw tot aan marketing. Sommige zijn niet bekend met GIS en anderen zijn juist tijdens hun oplei- Naam Leeftijd Functie Studie Janneke Korenromp 33 Business manager bij Esri Nederland Strategische marketing aan de Vrije Universiteit Amsterdam ding ermee in aanraking zoals Karolina van Schrojenstein Lantman-Orlinska van Grontmij. Karolina: "Een tijdje geleden sprak ik er nog over met een collega. Er is bijna niemand die direct in de geo-sector terechtkomt, iedereen komt er via via of als ze er bijvoorbeeld mee in aanraking zijn gekomen tijdens een studie. Er is volgens mij niemand die als klein kind bedenkt: "Ik word GISser". Op de middelbare school hoor je er niets over en binnen maar een beperkt aantal studies heb je het vak GIS" Karolina maakte bewust de stap richting GIS en geo na de studie, anderen zijn bij toeval de geo-wereld ingerold en werden aangetrokken door de toepassingsmogelijkheden ervan in diverse bedrijfstakken. Janneke Korenromp en Marieke Hoogeveen, respectievelijk business manager en marketing- en communicatie manager bij Esri Nederland hadden geen link met GIS en geo. Janneke vertelt: "Eigenlijk wist ik niet precies wat GIS en geo was toen ik bij Esri Nederland solliciteerde. Wat mij zo aantrok waren de toepassingsmogelijkheden en dat het voor zoveel verschillende bedrijfstakken in gezet kan worden. Ik zag een zee van moge lijkheden in op dat moment nog 'nieuwe' markten zoals bijvoorbeeld risico cumulatie analyses door verzekeraars op basis van een risico-ring per adres in plaats van postcode" Bindingsfactor is de focus op toepasbaarheid Wat deze vrouwelijke 'next generation' met verschillende achtergronden bindt is hun focus op de toepasbaarheid en toeganke lijkheid van GIS en geo voor een bredere doelgroep. Allemaal zijn zij in hun werk bezig om GIS uit de niche te halen en bereikbaar maar vooral ook voor iedereen begrijpelijk te maken. Suzanne Jansen-Beugels is docent Naam Karolina van Schrojenstein Lantman-Orlinska Leeftijd 32 Functie Productmanager Voyager en GIS-adviseur bij Grontmij Studie GIMA, Universiteit Utrecht aan de nieuwe studie Geo, Media and Design (GMD) aan de HAS Hogeschool Den Bosch. Zij is bezig met het opleiden van de volgende generatie. "Het is een hele brede opleiding. Aan de ene kant werk ik met de leerlingen aan data-analyse. Met technieken en media die we nu hebben, leren we de studenten preciezer, efficiënter en sneller ruimtelijke vraagstukken op te lossen. Aan de andere kant maak ik ze ook wegwijs in de visualisatiekant, zodat de inhoud van de data ook direct duidelijk is en

Geo-Info | 2014 | | pagina 16