I Vers'"9 ALV op de defensieve lokatie Geofort Op 23 april 2014 namen vijf bestuursleden en zes leden deel aan de Algemene Ledenvergadering met ontbijt op Geofort. In nummer 2014-3 is op de valreep alleen de prijsuitreiking van de wedstrijd 'Win een prijs!' meegenomen. Op verzoek van Nico Bakker in de rondvraag informeert het bestuur bij Picturae naar het scannen en op internet plaatsen van ook het Kartografisch Tijdschrift. Geo-Info I 2014-4 Die maken geen echte kaarten. Die maken graphics, infographics. Die proberen een verhaal eenvoudig en toegankelijk te vertellen." Ook Marieke ziet dit steeds meer gebeuren. "Een goed voorbeeld is het Waterschap Peel en Maasvallei, de winnaar van de StoryMap- wedstrijd op de Esri GIS Tech. Zij hebben de Hoogwatercheck gemaakt. Dit zijn GIS-ana- lyses die op een eenvoudige manier naar de eindgebruiker, de (toekomstige) bewoner, van een risicogebied voor overstromingen gecom municeerd worden. In plaats van een rapport met risico's door te lezen kunnen de (toe komstige) bewoners zelf de risico's bekijken en een inschatting maken. Dit terwijl ze geen GIS-experts zijn en vaak geen idee hebben van de analyses op de achtergrond." Ook Linda maakt bij Oasen gebruik van sto rytelling. Bij het bepalen van de wingebieden voor het drinkwater wordt gebruik gemaakt van GIS. Het waterwinnen wordt bij Oasen op verschillende locaties gecombineerd met natuur. Dit wordt naar de afnemers van het drinkwater toe, de bewoners in het Groene Hart, uitgelegd door gebruik te maken van eenvoudige kaarten. Tevens is er op de website een overzichtskaart die laat zien waar er drinkwater wordt gewonnen, in welke gebieden men rekening dient te houden met de winning van drinkwater en welke zaken invloed hebben op de kwaliteit van het drinkwater. Een mooie tegenstelling, in de professionele omgeving moet GIS en geo juist toegankelijker voor de eindgebruiker gemaakt worden, daarentegen pleiten de dames ervoor dat er in de 'sociale wereld' juist meer com plexe analyses gedaan kunnen worden om zo meer relevantie toe te voegen. Hoe wordt deze brug geslagen? Focus op de buitenwereld, de eindgebruiker. Dat is nodig om de brug te slaan. Niet direct iets nieuws, maar hoe doen we dat als sector? Hierbij komen unieke eigenschappen van pas, want het is niet alleen goed luisteren, maar juist ook doorvragen en de vraag achter de vraag ontdek ken. Een sterk punt van veel vrouwen, maar ook iets waar de focus op ligt bij de studenten van de studie Geo, Media and Design. Deze jonge vrouwen én mannen leren om niet meteen de oplossing en de bijbehorende techniek in te dui ken, maar te snappen welke vraag echt opgelost moet worden en de verschillende mogelijk heden te bekijken. Dit vergt veel creativiteit en het willen afstappen van de gebaande paden. De ideale teams om hieraan invulling te geven, bestaan volgens deze vrouwen dan ook uit een mix van mannen en vrouwen, jong en oud. Kwaliteit het allerbelangrijkste Uit deze interviews blijkt duidelijk dat de focus van de vrouwen ligt bij toepasbaarheid. Snappen we eigenlijk wel wat de eindgebruiker wil? En om deze vraag met een volmondig 'ja' te beantwoor den is het belangrijk om vrouwelijke kwaliteiten zoals luisteren en doorvragen optimaal in te zetten. Wat bij de afsluiting van de interviews regelmatig naar boven kwam en dus ook bij de afsluiting van dit artikel, is dat alle vrouwen wars zijn van positieve discriminatie en vooral niet de nadruk op het vrouw-zijn wilden leggen. Kwaliteit staat bij iedereen voorop, dat geldt voor vrouwen en mannen. Het is juist de mix van verschillende kwaliteiten die de geo-sector een impuls kan geven. En daarom gaan we voor diversiteit. Bekijk de webmap met de leden van het 'Vrouwen op de kaart' netwerk via www.esri.nl/storymaps/ Vrouwen_op_de_Kaart/index.html Janneke Korenromp en Marieke Hoogeveen - Esri Nederland, j.korenromp@esri.nl en m.hoogeveen@esri.nl /7ft\ Geo-lnformatie Nederland Mededelingen Bij de mededelingen bleek dat het bestuur bekijkt of er meer bedrijfslidmaatschap- pen kunnen komen, zoals intussen met het Kadaster is gerealiseerd. Roelof Keppel, hoofdredacteur Geo-Info, vertelde dat dit jaar de communicatielijnen zoals LinkedIn (met 2800 deelnemers, waarvan 50% GIN-lid), Twitter en de website centraal komen te staan. De website moet meer dynamiek krijgen. Het idee is om meer nieuwsbrieven te versturen met het actuele nieuws. De webmastervaca- ture was nog niet vervuld. Guido Quik ging in op het geplande evenement GeoBuzz en memoreerde dat voorheen het GIN-congres gratis en het GIN-symposium betaald was. GeoBuzz wordt ook een betaald event met korting voor leden. Voor een vraag naar de toegangsprijs werd verwezen naar de website www.geobuzz.nl (voor leden e 95 en e 165 voor 1 resp. 2 dagen). Jaarstukken 2013 Bij de goedkeuring van het jaarverslag werd vanuit de zaal aangegeven dat die ochtend ook de GIN-werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie weer een bijeenkomst had en of die groep 'wel of niet aan GIN hangt. Zodra GIN weet van de organisatie van hun bijeenkomsten komen die ook in de agenda op de website en in het tijdschrift. Menno-Jan Kraak wist dat het binnen NVK en ICA net zo ging! Het financieel jaarverslag werd ook vast gesteld met ten laste van het vermogen een tekort van e 36.704,-- onder meer veroorzaakt door het niet-begrote, maar wel gehouden en geslaagde jubileumfeest! Adri den Boer met dank aan de concept-notu- len van Wendy Vastenburg (MOS)

Geo-Info | 2014 | | pagina 18