Regio West: bijeenkomst 'Hoofdstedelijke Geo-Innovatie' Verslag Op 5 juni organiseerde de GIN-regio West een bijeenkomst met de cluster Ruimte Economie van de gemeente Amsterdam en het Amsterdam Economic Board. Onderwerp was de hoofdstedelijke geo-innovatie. Dankzij de samenwerking was het Pakhuis De Zwijger de fraaie vergaderlokatie. Ledenwerving 22 Geo-Info I 2014-4 Na Waddinxveen (2012) en Amsterdam-UvA (2013) was dit de derde bijeenkomst van de regio West. Voorzitter Hennie Genee deelde in zijn welkomstwoord mee dat twee van de vier Gastheer Hennie Genee van GIN. Het gezelschap van 70 m/v was deels van GIN en deels van Amsterdam. Er werd aan ledenwerving gedaan door tijdens de soep GIN-aanmeldingskaar- ten op de zetels te leggen. Dagvoorzit ter Hennie Genee van GIN West daarna over de krakende kaarten: 'De jaarlijkse contributie is zo laag dat hij niet wordt vermeld.' Er staat wel op de kaart dat automatische incasso twee euro korting oplevert op het contributiebedrag. 'Het tijdschrift Geo-Info en de digitale nieuwsbrief GIN Flits ontvang ik vanaf de volgende uitgave' is een zin die ook geen frequenties van uitgaven fixeert. presentaties in het Engels waren en de twee 'after the break' in het Nederlands. Geodesign Dr. Eduardo Dias (VU Spinlab/Geodan) had op het programma wel een Nederlandse titel: 'Geodesign en waarom de 3D-ontwikkelingen niet meer te stoppen zijn'. Zijn eerste sheet toonde drie Vermeerschilderijen met aan de muur'maps as innovator'. Deze werd snel gevolgd door sheets met pakhuis De Zwijger op Google Earth en nieuwe HCI-interfaces met vette vingers op touchscreens (EICI=Eluman Sprekers Schilling en Dias nog aan het 'updaten' vlak voor de start. Computer Interaction). Een 3D-Eiffeltoren in Amsterdam was vreemd, maar bij windmo lens in en aan de Amstel werd toch de vraag gesteld: 'How do it look like?' Geo-informatie kan volgens Dias de dialoog tussen bestuur en burgers optimaliseren: 'Smart city smart citi zens". Ook de interactieve BAG-viewer kwam aan bod. Het vergelijken van het aantal keren dat het woord 'crisis' op social media in Amster dam en elders voorkomt was weer wat anders. Onder het raamwerk van Geodesign probeert Dias samenwerking tussen de vele disciplines na te streven om zo tot een adequate aanpak van ruimtelijke problemen te komen. 'Het is een zegen voor ons vakgebied dat we nu in 3D kunnen werken, zo stond al in het Nederlands in de uitnodiging. 'Connected car' Duitser dr. Heiko Schilling van het nabij gelegen TomTom ('3.600 medewerkers - 1 miljard omzet') sprak in het Engels over 'De «Connected Car» - nieuwe ontwikkelingen in autonavigatie'. Hij vergat niet dat dit jaar het 10-jarig jubileum van het draagbare autonavi gatiesysteem wordt gevierd en dat hij nu een 'connected watch'droeg! In de consumenten elektronica en daarbuiten hebben draagbare navigatiesystemen en smartphones uitgerust met GPS het toepassingsgebied geolocatie sterk uitgebreid en consumenten zien het als een gebruiksvoorwerp. Auto's raken verbon den als schakels in een netwerken wisselen Heiko Schilling van TomTom met Connected watch'.

Geo-Info | 2014 | | pagina 24