Reef Infra: slim ondernemen! Partners in beeld Laat zien wie je bent en wat je in huis hebt. Reef Infra doet het en verwacht dat anderen dit ook doen. Soms leidt het tot nieuwe wegen met nieuwe partners. ILiii* Over Reef Infra 16 I Geo-Info I 2014-5 Vervanging van een 660 meter lange damwand door combinatie Reef Infra Colijn Aannemersbedrijf. De 12 meter lange stalen damwandplanken worden vervangen door stalen damwandplanken van 26 meter lang. Ook wordt de complete verankering vervangen. De nieuwe damwandconstructie moet 100 jaar mee kunnen gaan en is berekend op de steeds grotere schepen die over de Waal varen. www.reef-infra.nl/projecten/waalkade-nijmegen/ Zekerheid Reef Infra is verweven met noordoost Neder land. Vanuit de Oldenzaalse wortels lopen vertakkingen naar Sappemeer en Wijchen. Een solide fundament met een brede kruin, maar daarmee ook een grotere kans op schade bij extreme omstandigheden. Dekking was nodig en die werd in 2006 gevonden in Strukton Civiel. Reef Infra heeft daarmee ook boven gronds de zekerheid die zorgt voor gestage groei op hetzelfde stuk Nederland. Innovatie op locatie Reef Infra en Strukton Civiel realiseren samen eenvoudige en complexe mobiliteitsoplos singen die passen in de regio. Denk aan De Groene Loper (Oldenzaal, 2013), de nieuwe as die de wijk Zuid-Berghuizen met het cen trum van Oldenzaal verbindt. Of vervanging van de westelijke damwand Waalkade in Nijmegen, een ingreep die ervoor zorgt dat steeds grotere schepen kunnen aanmeren. Als voorziening voor de scheepvaart wordt op de Waalkade walstroom gerealiseerd. Aange meerde schepen mogen straks geen gebruik meer maken van dieselgeneratoren. Dit is gunstig voor de luchtkwaliteit en levert ook minder geluid op. Aan de basis Reef Infra en Strukton Civiel zijn daarnaast betrok ken bij de gestapelde tunnel (De Groene Loper), onderdeel van de Avenue2 Maastricht. Pascal Brockbernd is er momenteel aan het werk als Reef Infra opereert met regionale teams in de oostelijke helft van Nederland en heeft erkend vakmanschap in de wegenbouw, beton- en waterbouw, specialismen en geïntegreerde projecten. Met deze bedrijfsonderdelen is Reef Infra in staat om veel facetten van de mobili teit in Nederland op een vernieuwende manier vorm te geven. Multidisciplinaire teams en een goede mix van jong en oud maken het mogelijk om gezamenlijk groeiplannen en projecten te realiseren. landmeter. Hij verricht uitzetwerkzaamheden en metingen in iedere fase van het project, inclusief banencontrole. Pascal maakt gebruik van de Topcon hybrid solu tion. Hij was de eerste die het apparaat in gebruik nam. Een opvallende stap want de verknocht heid aan het oude Total Station was groot. Eerst zien, dan geloven Toen eind 2013 besloten werd om te investe ren in nieuwe robotic stations deden Pascal en zijn collega Mario meerdere kantoren aan, waaronder dat van Topcon Sokkia Nederland in Bunschoten. Voor Mario was vooral de ondersteuning essentieel. Zijn de onderdelen snel te leveren? Hoe is de service? Voor de functionaliteiten was Pascal mee. Als gebruiker van de toekom stige apparatuur kreeg hij alle gelegenheid om de functionaliteit van de Topcon PS-1-1A te toetsen. Dat bleek in meerdere opzichten verhelderend te zijn. Pascal kwam er achter dat de hybride oplossing alles en meer kon bieden dan het systeem waarmee hij al meer dan vijf jaar werkte. "Is een AutoCAD Civil 3D-ontwerp mee naar buiten te nemen?""Ik heb AutoCAD 2014, sluit dat aan op het systeem?" "Zijn align ments zo over te nemen in de software?" In de praktijk Pascal werkt inmiddels bijna één jaar met de Topcon Hybrid Solution. Een aantal dingen bleek simpeler en eenvoudiger te bewerkstel ligen dan met het oude systeem. Dat komt vooral door de combinatie GPS en Robotic Total Station. In het begin was het even wen nen, maar al snel, zegt hij, was het of hij al jaren met het systeem werkte. Over het veldboek is de landmeter erg te spreken. "Het is een groot en helder scherm en heel overzichtelijk." Wie dingen uitprobeert komt verder. Pascal heeft intussen handigheden ontdekt die zijn werk vergemakkelijken. Door het vasthouden van een knop bijvoorbeeld kan hij twee stap pen overslaan en op die manier in één keer lijnen uitzetten. Revolutionair? Dat niet, maar wel het bewijs dat wie verder kijkt ook verder komt!

Geo-Info | 2014 | | pagina 18