Em Een gemeente met karakter, 22 zoekt medewerkers met karakter! Senior GIS Coördinator Geo-informatie 36 uur p.w. gemeente beverwijk Op korte termijn zijn wij op zoek naar een enthousiaste: 30 Geo-Info I 2014-5 Het derde advies betreft de toegankelijkheid van de relatie tussen ETRS89 en RD. Van alle adviezen is dat voor ons een absolute voorwaarde. Als de relatie toegankelijk wordt, dan is de kans groter dat de transformatie ETRS89-RD in marktoplossingen beschikbaar komt, bijvoorbeeld door opname in Proj bibliotheek [2]. Hierdoor kunnen (binnen gemeentelijke) gebruikers hun gegevens makkelijker tussen RD en ETRS89 transforme ren. Voor ons is het belangrijkste gevolg dat gebruikers hierdoor, zolang voor de opslag nog niet naar ETRS89 is overgaan, altijd het échte RD toepassen. Winst door eenduidigheid De invoering van ETRS89 als uitwisselings coördinatenstelsel zal vermoedelijk weinig opleveren voor processen waar locatiegebon den informatie een lage positionele nauw keurigheid vereist. Binnen Amsterdam kan dit worden geschat op minder nauwkeurig dan 12 cm. Je kunt denken aan toepassingen zoals communicatie naar burgers over stemlocaties of het inzichtelijk maken waar invalideparkeer plaatsen zijn aangelegd. De invoering van ETRS89 levert vooral winst op als het toegepast wordt als een hoge absolute positionele nauwkeurigheid wordt geëist. Je kunt stellen dat er winst is als de positionele nauwkeurigheid beter moet zijn dan 12 cm (voor Amsterdam) en als er gegevens worden gecombineerd met zelf ingewonnen gegevens. Maar ook bij dit soort processen is het minder relevant of er RD of ETRS89 wordt toegepast. Voor Amsterdam is het belangrijker dat de transformatie tussen ETRS89 en RD toeganke lijker en dus breder inzetbaar wordt. Conclusie Het belangrijkste probleem dat het Kadaster, Dienst der Hydrografie, Rijkswaterstaat en Geon- ovum in hun advies wil oplossen is dat het RD niet geschikt is voor internationale uitwisseling van ruimtelijke gegevens en dat het RD alleen geschikt is voor gebruik op het vasteland van Nederland. Deze problemen ervaart Amsterdam niet, waardoor ook de geadviseerde oplossing, inzet van ETRS89 als uitwisselcoördinatenstelsel geen direct voordeel voor Amsterdam oplevert. De bijeffecten van het advies leveren echter wel voordeel op: de verwarring over het verschil tus sen RD en pseudo-RD kan worden geminimali seerd en de transformatie van en naar RD wordt toegankelijker. Hierdoor weet heel Amsterdam het straks nog beter waar ze het over heeft. Literatuur 1 Rijkswaterstaat, Dienst der Hydrografie, Kadaster, Geonovum, 'Naar een eenduidig, internationaal gangbaar coordinaten- referentiestelse; voor horizontale positie op land en zee.' V0.2 (juni 2014). Links 2 http://trac.osgeo.org/proj/ ir. Jeroen de Vries, stelseladviseur, gemeente Amsterdam jeroen.devries@amsterdam.nl Nico de GraaffMSc, sr. stelseladviseur, n.degraaff@amsterdam.nl WAT GA JE DOEN Je geeft beleidsmatig vorm aan alle voorkomende Geo-informatie op tactisch en strategisch niveau. Je bent (medeverant woordelijk voor de producten, het beleid en het functioneren van alle Geo-informatie. Hierin ben je een belangrijke sparringpartner voor de teamleider. Je beheert tevens de grafische basisgegevens van de gemeente. Het voorkomende Geo-informatiebeleid bestaat uit de invoering en het beheer van de Basisregistratie Grootschalige Topo grafie (BGT), de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG), de Wet Informatie uitwisseling Ondergrondse Netten (WION) en de Basisregistratie Ondergrond (BRO). WAT BRENG JE MEE Je hebt HBO werk- en denkniveau en minimaal 5 jaar werkervaring in het Geo-werkveld. Je hebt goede kennis van gegevensbeheer en Geo-informatievoor- ziening. Wij vragen aantoonbare kennis van CAD/GIS-systemen en AutoCad. Ervaring met NedGraphics-applicaties is een pré. WAT BIEDEN WIJ Een uitdagende functie in een stimu lerende omgeving. Het salaris bedraagt max. 3.896,00 (schaal 10 bij een 36-urige werkweek). Onze secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend. INFORMATIE EN SOLLICITATIE Spreekt deze functie je aan? Dan nodigen we je uit om vóór 10 oktober 2014 op deze advertentie te reageren. Je sollicitatie kun je richten aan: Burgemeester en wethouders van de gemeente Beverwijk, t.a.v. mevr. N. Potgieter, Postbus 450, 1940 AL Beverwijk. Voor meer informatie over de functie of voor de volledige vacature ga je naar onze website, www.beverwijk.nl De vacature wordt gelijktijdig intern en extern uitgezet. Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Geo-Info | 2014 | | pagina 32