Uitwisseling De agenda's in de maanden rondom de zomerperiode staan vol van symposia en congressen, waar we met elkaar de stand van zaken en nieuwste inzichten in ons vakgebied uitwisselen. De vele verslagen in dit nummer van Geo-Info getuigen hiervan. Moest u in de afgelopen periode ergens verstek laten gaan, dan pogen we met deze verslagen enerzijds u toch te laten proeven van de sfeer en anderzijds u in staat te stellen om kennis te nemen van de belangwekkendste presentaties en uitspraken van die bijeenkomst. Een van de nieuwe evenementen, waar ik u op wil wijzen is het GeoTrends symposium, waarvan Sytske Postma verslag doet in dit nummer. Het symposium vond plaats vlak voor de zomer en was georganiseerd door de studenten van de opleiding Geo Media Design aan de HAS Hogeschool. Nadat de tweedejaarsstudenten zich 8 weken verdiept hadden in de nieuwste trends in ons vakgebied, presenteerden zij die dag hun projecten. Daarnaast was er een presentatie uit het bedrijfsleven, de overheid en het onderwijs, die ieder inging op de laatste ontwikkelingen in de geo-sector. Kortom: er werd heel wat nieuwe kennis en ervaring uitgewisseld! Inmiddels groeit ook bij schoolverlaters de interesse voor de opleiding Geo Media Design: er zijn dit studiejaar bijna 50 eerstejaarsstudenten! In dit nummer vindt u ook een uitgebreide vooruitblik op de eerste GeoBuzz, die eind november in 's-Hertogenbosch plaatsvindt. Geobuzz is een nieuw initiatief van Geo-Informatie Nederland en GeoBusiness Nederland om samen een open en onafhankelijk podium te bieden voor iedereen die betrokken is bij geo-informatie. Zo zal op een van de congresdagen ook de derde editie van de OSGeo.nl-dag plaatsvinden, waar u wegwijs wordt gemaakt in de wereld van Open Source Geo-ICT. Geobuzz lijkt met een programma van plenaire inleidingen, forum, workshops en presentaties weer een mooi evenement te worden, waar het thema 'uitwisseling' hoog op de agenda staat! Edward Mac Gillavry Misschien komt het uit de lucht vallen, maar nu we het trouwens toch over uitwisseling hebben: wilt u als bronhouder nog eens kritisch kijken naar de meta-data van uw geografische web-services en deze aanpassen? Nu geo-informatie steeds vaker ook buiten de geo-sector haar toepassing vindt, zijn bijvoorbeeld een goede servicebeschrijving en aansprekende afbeeldingen onmisbaar om de uitwisseling te vergemakkelijken. MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u door in te loggen op www.geo-info.nl. 2014-5 I Geo-Info

Geo-Info | 2014 | | pagina 3