Inauguratie Jantien Stoter ZETuWDAtA op HETjUiSTE 2014-5 I Geo-Info I 49 SPOOR Dit betekent voor GIN dat vanaf nu met 2 stem men meegedaan wordt in de besluitvormimg. Naast de uitvoerige rapportages van alle com missies en werkgroepen, meldde Mr CheeHai Teo, president FIG in zijn rapportage ook zijn bezoek aan GIN in Nederland vorig jaar. Dat was gelijk zijn laatste rapportage, want naast de benoeming van de voorzitters van de commissies met vanuit GIN onze Liza Groenendijk (ITC) als voorzitter commissie 2 (proficiat Liza en heel veel succes met je werk zaamheden!), en met de verkiezing van 2 vice presidenten (Diana Dumashie /Engeland en Rudolf Staiger/Duitsland - herverkozen-) werd Chrissy Potsiou (Griekenland) gekozen tot de nieuwe FIG president voor de komende 4 jaar. Met deze benoemingen is ook de board weer toekomstvast. De organisatie van de FIG working week 2017 werd vakkundig door onze Finse landmeet kundige vrienden naar Helsinki 'geleid'. Zij trokken alle registers open en waren niet te beroerd om daartoe een verdwijntruc op het podium te vertonen (bij het verlaten van het podium bleek de trap een paar meter verder met alle gevolgen van dien). Voor de jaren 2015 en 2016 werden al eerder Sofia (Bulgarije) en Christchurch(NZ) verkozen om de wor- kingweek te organiseren; het congres in 2018 tenslotte zal plaatsvinden in Istanbul Turkije. Gelijktijdig met het FIG congres vond de tweede FIG Young Surveyors Conference plaats, in dezelfde stad maar op een andere lokatie. Namens GIN heb ik daar een presentatie gehouden en zijn we met collega voorzitters en Young Surveyors in gesprek gegaan. Hot item was de integratie van (lokale) Jong Geo organi saties met (lokale) verenigingen (zoals GIN) en uiteindelijk FIG. Paula Dijkstra (mede oprichter Jong Geo en actief lid Young Surveyors Net work) zal dit verder op de NL agenda zetten. De lezingen tijdens het congres waren over het algemeen van een goede kwaliteit. Natuurlijk verliep niet alles vlekkeloos, maar de organisatie heeft een prima prestatie neerge zet. Nederland speelde vanuit onze driehoek (wetenschap/bedrijfsleven/overheid) weer een belangrijke rol met sterke (inhoudelijke) pre sentaties waarin ook GIN leden van zich lieten spreken. Het zijn er teveel om hier te benoe men, en zonder iemand tekort te doen, wil ik vooral Paul van der Molen, Chrit Lemmen, Liza Groenendijk, Paula Dijkstra en Kees de Zeeuw bedanken voor hun pres(en)taties en inzet. Tenslotte werden weer vele contacten gelegd met verschillende organisaties. Met Jürg Kauf- mann werd nader afgestemd over een bezoek van GeoSuisse aan GIN, 8 tot en met 12 septem ber van dit jaar. Kaufmann gaf aan dat zijn leden erg geïn teresseerd zijn in bezoeken aan innovatieve organisaties, overheden en wetenschap. Voor het bezoek van deze groep vertegen woordigers van GeoSuisse is een interessant programma opgesteld waarbij uitwisseling van kennis en ervaring goed tot hun recht kwamen. Peter Hoogwerf, voorzitter bestuur Geo-Informa- tie Nederland en Directeur Geo- en vastgoedinfor matie en advies van Kadaster Nederland. Peter is te bereiken via peter.hoogwerf@kadaster.nl Op woensdag 29 oktober a.s. (aanvang 15:00) zal Jantien Stoter haar inaugurele rede, getiteld "Geo-informatie: van iedereen, voor ieder een» in het Auditorium van de Aula van de TU Delft uitspreken. Jantien Stoter is per 1 december 2013 benoemd tot hoogleraar Spatial Data Infrastructure (SDI) aan de faculteit Bouwkunde in Delft. Haar leer stoel onderzoekt methoden en technieken om op een slimme manier gebruik te maken van grote hoeveelheden heterogene ruimtelijke gegevens binnen informatie-infrastructuren. Harmoniseren van gegevensmodellen is hierbij een belangrijk onderwerp. Deze gege vens kunnen 2D zijn, maar steeds vaker zien we 3D-data gebruikt worden bij het oplossen van ruimtelijke vraagstukken. Soms gaat het om globale gegevens (zoals een overzicht van natuurgebieden in Nederland); soms om gegevens op een hoog detailniveau (denk aan de BGT). De leerstoel onderzoekt hoe je met deze verschillende schaalniveaus en verschillen dimensies efficiënt kunt omgaan, hoe je op een automatische wijze data op globaal detailniveau kunt afleiden (d.w.z. generaliseren) uit data met veel details en hoe 3D data efficiënt kan worden ingezet om de werkelijkheid om ons heen veel dichter te benaderen. Jantien vervult deze leerstoel in deeltijd, te samen met een deeltij daanstelling als onderzoeker bij het Kadaster. Sinds 2010 werkt ze op detacheringbasis bij Geonovum aan soortgelijke onderwerpen. j Geo-informatie loopt als een rode draad door elke organisatie. De basisgegevens moeten perfect zijn, anders ontbreekt het fundament voor vervolgstappen, met alle (financiële) risico's van dien. Het ver zamelen, beheren, analyseren, beheersen en presenteren van data is een vak apart, namelijk ons vak. Nieuwsgierig geworden? Onze adviseurs ontmoeten u graag op 25 en 26 november op de GeoBuzz, standnummer 3. Bezoek ook onze website RPS.nl

Geo-Info | 2014 | | pagina 51