2014-6 I Geo-Info 23 Figuur 1 - Voorbeeld van een user interface, waarmee profielen van waterlopen gegenereerd kunnen worden. Blaeu of van de onderliggende software zonder veel moeite doorgevoerd kunnen worden. In GEONIS Blaeu heeft het consortium samen met de Rijn Oost waterschappen voor modulaire opzet gekozen, die aansluit bij de werkprocessen van de waterschappen; Watersystemen Waterkeringen Waterketen. En natuurlijk bevat GEONIS Blaeu generieke functionaliteit zoals een aanschrijfmodule, gebruikersbeheer en templates voor kaarten en rapporten (legger). De inzet van GEONIS Server binnen GEONIS Blaeu zorgt ervoor dat de functionaliteit ook via de integratie in GeoWeb beschikbaar is in een online omgeving. Samenwerking Het consortium is trots op de manier waarop GEONIS Blaeu tot stand is gekomen. De vier waterschappen en drie consortiumpartners hebben er namelijk voor gekozen om vol ledig gezamenlijk dit traject te doorlopen. De realisatie is uitgevoerd volgens de Agile methodiek, dit betekent een nauwe betrokkenheid van gebruikers. Een systeem bouw je nu eenmaal voor de gebruiker en wat is er dan beter hem direct te betrekken en betrokken te houden. Het projectteam bestond uit een dwarsdoorsnede van alle zeven organisaties. De kick-off in maart 2014 was dan ook een goed bezochte bijeen komst, aangezien iedere betrokkene van de zeven organisaties op de hoogte moest zijn van de Agile werkwijze. In Zwolle was er dan ook een grote zaal nodig om de vijftig aanwezigen goed hun werk te kunnen laten doen tijdens de verschillende workshops op die dag. Een ander kenmerk van de samenwerking was de samenstelling van het bouwteam in de cleanroom in Zwolle. Bouwers van Royal HaskoningDHV, MUG Ingenieursbureau en Esri Nederland waren continu omringd door twee, drie of zelfs vier experts van de water schappen. Tijdens de sprints waren de experts van de waterschappen verantwoordelijk voor het uitwerken van de gewenste func tionaliteiten, voor het maken van keuzes en voor het overbrengen van de wensen aan de bouwers. Op hun beurt hadden de bouwers direct feedback en konden zij de gerealiseerde functionaliteiten direct toetsen aan de experts. Deze gezamenlijke verantwoordelijkheid en de grote inzet van de waterschappers is een belangrijke reden geweest van het succes van Figuur2 - Een impressie van de kick-off.

Geo-Info | 2014 | | pagina 25