Slimme oplossingen met locatie-informatie odan uuuuuu.geodan.nl 2014-6 I Geo-Info 31 moest worden. Dr.ir. Barbara Janssen sprak over: '50 jaar: verzamelen of bijeenbrengen?' Naast items als 'kennis=macht' en een lange adem behandelde ze ook de geliefde term 'des Kadasters' van de jubilaris. ('Het maakt niet uit wat je zegt of schrijft, als het maar des Kadasters is.') In 2009 werd Klaasse van beleidsmedewerker conservator, vroeg slechts vrienden voor zijn museum, maar zij werd toch als vriendin aanvaard! 'Alles wat je in het filmpje ziet staat al in het museum' was trouwens bij een van de flitsende beeldpre sentaties een opmerking van Salzmann. Dick de Groot had een toespraak met als titel 'Van bewaarder naar conservator'. Hij herinnerde toch aan selectieve archiefvernietiging door Klaasse in Amsterdam en had mooie verhalen over interne kadasterzaken en de relatie met notarissen. Oud-kadasterbestuurder Godfried Barnasconi, sinds 1 september bestuursvoorzit ter van het Goudse Groene Hartziekenhuis, hield ook een toespraak. Hij memoreerde de start van het Kadastermuseum dankzij de sluiting van tien kadastervestigingen. ('Zacha- Adri den Boer Zacharias Klaasse: 'Soli Deo Gloria'. rias zei dat er dan te veel werd meegenomen of de vuilnisbak inging.') Volgens hem heeft het museum een allure als je maar bij weinig Kadasters in Europa ziet, en dat bleek uit studietours. Dat er zoveel werd bereikt,kwam omdat Klaasse liever achteraf om vergeving dan vooraf om toestemming vroeg, zo wist Barnasconi uit ervaring. Slot De geplande lezing van mr. Martin Berendse, voormalig algemeen rijksarchivaris, getiteld 'De toekomst van ons papier, was afgezegd en dat was volgens Klaasse voor die toekomst een helderder signaal dan een lezing. Vóór de jubilaris in drie woorden af wilde sluiten - 'Soli Deo Gloria' - had hij nog statements als: Als je nog een beetje resultaat van je beleidswerk wilt zien is 50 jaar eerder een minimum dan een maximum!' Het was een middag met 'lofzangen óp Zacharias' en zowel sprekers als hijzelf hoop ten op minstens nog een 55-jarig jubileum! De intelligentie van locatie-informatie benutten, dat kan Geodan als geen ander. Of het nu gaat om het slim beveiligen van evenementen, het sneller oplossen van incidenten, het design van smart cities of het optimaliseren van uw werkproces. Altijd streven wij naar een balans tussen de wensen van onze klanten en partners en de mogelijkheden van de nieuwste technologieën en open data. Mobiel, online én offline. Met meer dan 140 creatieve professionals vertalen we locatievraagstukken in slimme, doelgerichte en besparende oplossingen. Wilt u weten hoe u locatie-informatie beter kunt benutten? Einfo@geodan.nl T 020-5711311 T @GeodanNL

Geo-Info | 2014 | | pagina 33