CLGE General Assembly Reykjavik Verslag Vroeger keek ik met ontzag naar bijeenkomsten van internationale raden onder leiding van Oe Thanth of Henry Kissinger. Oude mannen, toen. Betekenisvol als ze waren om wereldvrede te bewaken of aanstormend noodlot af te wenden. Altijd in een politieke context. Langgerekte, of soms juist ronde, tafels met vlaggetjes. Niet zelden was Reykjavik - als veraf gelegen van de bewoonde wereld en verondersteld neutraal - gekozen als decor om ingewikkelde politieke vraagstukken op te lossen of om deze door te schuiven naar een ander bord. Zoals in 1972, Spasski-Fischer, de koude oorlog in een verwarmde sporthal. IJsland was deze keer het decor van de gezamenlijke vergadering van Europese vertegenwoordigers van het CLGE (Comité de Liaison des Géomètres Européens). Aan mij de beurt om hierbij vanuit GIN aanwezig te zijn. Het zou me toch niet weer overkomen, zoals ooit op Aruba, dat ik bij vertrek van de douane te horen kreeg: 'Maar meneer, u bent hier maar een paar dagen geweest: dit eiland moet u zien en ze moeten u gezien hebben!'. IJsland: een mooi eiland volgens de reisgids, met vulkaan Baröarbunga op het punt van eruptie: het borrelt ondergronds. Geo-Info I 2014-6 De GA bijeen. nig gezien. Dat was ook niet het doel van deze missie achter Gate F op Schiphol. Wat dan wel? De laatste paar jaren is een Nederlandse delegatie vanuit het geo-werkveld op pad geweest om CLGE-bijeenkomsten te bezoeken en hiervan verslag te doen. En verbindingen te maken met internationale evenknieën. Vanuit GIN en GeoBusiness Nederland, was het idee. De verslagen hebt u kunnen lezen in vorige edities van Geo-Info. Maar wat hebben we daar te zoeken, behalve de geur opsnuiven en erbij zijn? Welke missie hebben we? Welke verbindingen zouden we kunnen maken die interessant genoeg zijn voor onze vereniging GIN? Met die vragen was ik toeschouwer en De locatie voor deze CLGE-bijeenkomst had niet beter gekozen kunnen worden: er zat 'iets' onder de grond. Wanneer je van de gebaande paden gaat, wordt het warm onder je voeten. Niet oppervlakkig En weer overkwam het me: in de ruim 48 uur dat ik op IJsland was, heb ik 75% van de tijd in een daglichtvrije conferentieruimte in Reyk javik doorgebracht. Van het eiland zelf (dat inwoners liever 'Vuureiland' noemen, omdat ze er met hun energievoorziening uit geisers warmpjes bijzitten: als het te warm wordt in huis zetten ze niet de thermostaat een graadje lager, maar de ramen open) heb ik bijster wei deelnemer aan de laatste editie van de geza menlijke vergadering van het CLGE. Net boven de oppervlakte Als delegatie vanuit Nederland ben je onder deel van een internationale machinerie. CLGE is een instituut dat alweer een flink aantal jaren meedraait. Misschien is dat wel de reden dat die machinerie zo onderhand eens van wat smeermiddelen moet worden voorzien. Ik ben maar eens begonnen met een analyse van de samenstelling van de groep. Wie zijn er en wie of wat vertegenwoordigen zij? Bezien vanuit een van de doelen van CLGE: uitwisseling van kennis en ervaring tussen professionals over

Geo-Info | 2014 | | pagina 44