Opstijgen Met Google kom je overal! Ga mee en neem een kijkje in de wereld van Street View. Geo-Info I 2014-6 daarom verplicht voor langere tijd de rode draad in het handelen van CLGE moeten zijn. Kennelijk dwingt een overmaat aan strakke regels volgzaam gedrag op en wekt een veel heid aan reglementen de suggestie van con trole en overzicht. Bij de diversiteit in belangen die vertegenwoordigers uit de verschillende landen blijkbaar meezeulden is het handig om deze verschillen niet al te groot te laten worden. Oppervlakkig gezien is de gekozen structuur misschien wel de meest optimale. Moet dat zo blijven of kan dat ook anders? Voordat ik nu de indruk wek dat het alleen maar kafkaiaanse toestanden waren: nee, gelukkig waren er ook heel veel verlichtte momenten. Dat kwam ook door de overigens heel open sfeer tijdens de individuele gesprekken met vertegenwoordigers uit de ruim 30 landen. Deze twee dagen waren te kort om met ieder kennis te maken. Toch kwam het juist in deze gesprekken op de toekomst. Concreet kwam de vraag vanuit het organiserende comité op IJsland om hen te helpen met het opzetten van een geo-infrastructuur. Die actie zal verder worden opgevolgd vanuit het kadaster, dat bij deze CLGE-meeting vertegenwoordigd Warm onder de voeten. werd door Wim Boschman. Kijkend naar de toekomst: hoe willen we dat CLGE er over een paar jaar uitziet? Nu met een nieuwe voorzitter (Maurice Barbieri), die aangaf naast consolidatie van beleid ook wel wat wijzigin gen en vernieuwingen te willen doorvoeren. Er kwam zichtbaar energie in deelnemers toen er toekomstbeelden werden gedeeld. Alsof we aan het begin van de startbaan stonden en dadelijk zouden opstijgen. Een beetje span ning en ook de sensatie. Vanuit die benadering moet dat m.i. ook de missie vanuit GIN zijn de komende jaren: met open vizier meewerken aan versteviging van de internationale contac ten en waar mogelijk onze duurzame bijdrage leveren in het democratiseren, verjongen en ontzuilen van het comité. Met tinteling en energie. Minder reglementair, dat zou welkom zijn. Met deelnemers die wat meer ontspan nen en open-minded de mooie wereld van geo-informatie zouden willen binnenstappen. Misschien moeten oude structuren daarvoor losgelaten worden. Sowieso: verjonging van systemen, gebruiken en deelnemers. CLGE is eraan toe. Daar moeten we bij gelegenheid vanuit GIN maar eens iets over zeggen. Op de volgende bijeenkomst in Cyprus. Treffend en humorvol was onderstaande oproep tijdens de afsluitende zaterdagoch tendmeeting. In verschillende workshops kon geoogst worden en de lijnen naar de toekomst konden worden uitgezet. In de wandelgang kon je horen: 'Let's work in shops!' Voor verder informatie zie: www.clge.eu/home Roelof Keppel Met Street View slaat Google geheel nieuwe wegen in. Er wordt nog wel rondgereden met auto's, maar er komt heel wat nieuws bij. Steeds meer beelden Niet alleen steden worden zo opgenomen, de teams van Google dringen ook door op andere plaatsen, zoals in gebouwen, op het water maar ook er onder. En op plaatsen waar een camerawagen niet kan komen, worden heel andere vervoermiddelen ingezet. http://bit.ly/1yaDiIp Street View is het project, waarmee Google zo'n beetje de hele wereld in kaart probeert te bren gen. Auto's met speciale camera's rijden door steden en dorpen en om de zoveel tijd wordt een 360-graden foto gemaakt van de omgeving. Via software worden de individuele foto>s aan elkaar geplakt tot een bolvormig geheel. Al die bollen worden aan elkaar geregen en gekop peld aan een ruimtelijke coördinaat. Zo kan vanaf een positie op de kaart worden gespron gen naar de bijbehorende foto.

Geo-Info | 2014 | | pagina 46