Elf landmeters gediplomeerd Wisseling bij de Geo-Info redactie 51 bedrijven: Dibec Fugro Geoned 2014-6 I Geo-Info Nieuw bestuurslid Geo-Informatie Nederland Elf landmeters ontvingen vrijdag 31 oktober 2014 jl. op het Radius College te Breda hun diploma. Zij volgden de MBO opleiding mid denkader functionaris landmeetkunde niveau 4. De studenten zijn werkzaam bij de volgende Geonius GBRD HDBtekenburo IV-Groep PL-Landmeetkunde Prisma Meten en Uitzetten De lessen werden gegeven door het oplei dingsinstituut Ingenieursbureau Zondag op de locatie te Bruchem in samenwerking met het Radius College (Gem. Zaltbommel). In 1% jaar tijd werden de studenten opgeleid tot zelfstandig landmeter, die met alle landmeet kundig apparatuur kunnen werken, het voor bereiden van uitzettingen en detailmetingen met landmeetkundig- en cadsoftware, maar ook de metingen m.b.v. reken- en tekensoft ware verwerken. Met behulp van GIS-software themakaarten te vervaardigen en de gegevens op te slaan in de database van dit programma. Nieuwe studenten voor deze MBO landmeet kunde opleiding, die weer plaats vindt in Bruchem, kunnen nog instromen tot januari 2015, aanmeldingen via de website van het Radius College te Breda. Precies hebben we zijn eerste bijdrage niet kunnen achterhalen maar zeker is dat vertrekkend redacteur Edward McGillavry in het afgelopen decennium heel wat bijdragen voor Geo-Info op zijn naam heeft gezet. Daar hebben we hem in de laatste redactievergadering namens de vereniging dan ook hartelijk voor bedankt. Edward heeft aangege ven nu ook wat meer tijd voor zijn gezin te willen hebben. Met de aan hem overhandigde afscheids cadeaus heeft de redactie hem alvast een stukje op weg geholpen. We blijven gelukkig de komende tijd nog genieten van de bijdragen die Edward als auteur van o.a. Open Kaart zal blijven leveren. Heel mooi is dat er vrijwel direct ook weer werd voorzien in deze vacature. Jonna Bosch, werkzaam bij Nieuwland, heeft aangegeven graag het stokje over te nemen. Hieronder stelt zij zichzelf voor. 'Ik vind het enorm inspirerend om mensen anders naar de dagelijkse dingen te laten kijken. Geo- informatie is volgens mij een werkgebied waarin veel mooie (nieuwe) ontwikkelingen plaatsvinden. Hiervan maak ik graag mensen binnen en buiten het werkveld bewust. Als redactielid van Geo-Info kan ik er voor zorgen dat deze verhalen, ontwik- Edward MacGiHavry kelingen en ideeën beschikbaar komen. In mijn werk doe ik dit met het geven van cursussen, het ontwikkelen van lesmateriaal of het ontsluiten van kaarten en gegevens naar de 'buitenwereld' via webapplicaties. Deze drang om informatie over te dragen op een toegankelijke manier was er al op de middel bare school, waar ik de schoolkrant levend heb gehouden en later tijdens mijn studie door posters en uitkranten te ontwerpen. Ik was bijna journalis tiek gaan studeren dus eigenlijk is het niet meer dan natuurlijk dat ik in de redactie van Geo-Info ga zitten. Ik hoop in de komende jaren te bereiken dat Geo- Info een dusdanig inspirerend blad wordt, dat al mijn vakgenoten er naar uitkijken. Waarvan zij zich nieuwsgierig afvragen wat er nu weer voor interes sante en onvermoede ontwikkelingen worden besproken. Wat concreter: ik hoop dat mijn bijdrage leidt tot inspirerende verhalen over het dagelijkse werk van ieder die met geo-informatie werkt. Want geo-informatie is zo breed, dat het dagelijks werk van de één een eye-opener kan zijn voor de ander. Nieuwsgierig zijn, blijven en maken' Jonna: van harte welkom! Met deze inspirerende woorden kunnen we interessante bijdragen tegemoet zien. Tijdens de ALV is gekozen Roosmarijn Haring gekozen als nieuw bestuurslid. Zij zal zich in de volgende editie van Geo-Info voorstellen. Jonna Bosch

Geo-Info | 2014 | | pagina 53