Beste lezers, Klaas van der Hoek Aan mijde beurt om u vanafeen van de eerste pagina's een heel goed, gezond en geo-rijk 2015 toe te wensen. Een jaar 2015 waarin we als redactie veel ideeën hebben. Te beginnen uiteraard met dit nummer. We kijken hierin terug op GeoBuzz. Ik nodig u ook uit om de artikelen over de basisregistraties Kadaster en Topografie te lezen. Daarin worden ervaringen gedeeld die voor ons binnen de sector van wezenlijk belang kunnen zijn. Ook BIM, Bouw Informatie Modellering, loopt daarin mee. We gunnen u ookeen blik terug in de tijd, in de Topografische Militaire Kaart van 1850, en het digitaliseren daarvan. Inclusiefde niet genoemde artikelen ligt er een nummer met voldoende variatie! In 2015 hebben we drie themanummers voorzien. Het gaat om de thema's Ruimte,lnternationaalen Kartografie. Weschrijven het blad metz'nallen, voorziet u ons ookvan een bijdrage ofidee? Nog even terug naar GeoBuzz. We gaan voor herhaling, 24 en 25 november 2015 staan alweer in de agenda. Dan heeft het zaad gebloeid dat u kreeg bij vertrek. Via dat zaad kom ik uit bij het logo. De bij, die honing verzamelt. Dat beeld moet u doortrekken naar onze sector: daarbijbent u als geo'mensj lees landmeter, GIS'ser, geodeet, enz., een bij. Samen zijn we het volk. Samen brengen we de lekkerste honing bij elkaar. Daar geniet toch iedereen van? Honing is wezenlijk voor de bijen. Maar voor de buitenwereld? Als men de honing niet slingert, dan is hetonzewintervoorraad. Ik stel dan ookvoor, datwe niet intern in ons volk blijven kijken. Wantdezelfde bijen zorgen ervoor dat de bloemen waarop ze vliegen vruchten dragen. De tuinders oogsten hun appels, peren en aardbeien. En daar genieten we misschien nog wel meer van. Laten we ervoor zorgen dat we als geo-mensen dat besef hebben. Zonder bijen geen vruchten. Zonder geo geen juiste beslissingen, geen overzichten, geen gebruik van de ruimte, en zo zou ik door kunnen gaan. We gaan niet (alleen) voor de honing, maarjuist voor de vruchten die groeien dankzij de kruisbestuiving. En dat doen we samen. Een goed en vruchtbaar geo-jaar gewenst. MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u door in te loggen op www.geo-info.nl. 2015-1 I Geo-Info

Geo-Info | 2015 | | pagina 3