Vacature Penningmeester f! ilM Schatkistbewaker Geo-lnformatie Nederland middelen plaatsvinden. Op basis van deze gedachte en aan de hand van een grondige analyse van o.a. woonmarkt en arbeidsmarkt hebben Gerard Marlet en Clemens van Woer- kens een nieuwe Gemeentekaart van Neder land gemaakt. Op weg naar 57 gemeenten Volgens de nieuwe kaart zou Nederland het beste uit 57 gemeenten kunnen bestaan. Deze nieuwe gemeenten hebben de optimale schaal voor lokaal bestuur. Binnen dezelfde gemeenten functioneren de arbeidsmarkt en de woningmarkt naar verwachting optimaal en zijn de investeringen in openbare voorzie ningen naar verwachting het best besteed. Van de 57 nieuwe gemeenten hadden er vijftig op 1 januari 2014 meer dan 100.000 inwoners. Zeven nieuwe gemeenten zijn kleiner dan 100.000 inwoners, maar allemaal hebben ze meer dan 65.000 inwoners. Gemiddeld hebben die nieuwegemeenten bijna 300.000 inwoners. Slimmere schaalgrootte De huidige gemeenten hebben gemiddeld ruim 40.000 inwoners. Bij de nieuwe gemeen tekaart is de schaal van de gemeenten van een totaal andere orde. De nieuwe gemeente 'Amsterdam en omstreken'is met bijna 1,8 mil joen inwoners de grootste nieuwe gemeente van Nederland. 'Emmeloord en omstreken'zou met ca. 67.000 inwoners de kleinste zijn onder de nieuwe gemeenten.'Heerlen en omstreken' is de enige nieuwe gemeente die (binnen het nieuwe grondgebied) de laatste vijftig jaar bevolking heeft verloren; bijna 7.000 inwoners. Klaar voor de toekomst Met De nieuwe gemeentekaart van Nederland is bestuurlijk Nederland naar verwachting klaar voor de toekomst. Een toekomst met compe tente lokale overheden, die goed toegerust zijn om slagvaardig om te gaan met de vele pro blemen en taken waarvoor zij staan, die zorg vuldig omgaan met belastinggeld, en die dat geld zo gericht en effectief mogelijk investeren in de aantrekkingskracht en concurrentiekracht van de verscheidenheid aan regio's waaruit ons land bestaat. Daarvan profiteren naarverwach- ting niet alleen de mensen en bedrijven in die regio's zelf, maar het hele land! U kunt de nieuwe gemeentekaart aanschaffen voor e 9,40 (ex.BTW). Bron: VOC, www.voc-uitgevers.nl Omdatde huidige penningmeesterzijn twee termijnen heeftvervuld is het bestuur van Geo-lnformatie Nederland (GIN) opzoek naareen kandidaatvoorde functie van penningmeester. Een aantal eigenschappen en vaardigheden worden hieronder beschreven die relevant zijn voor het bekleden van de betreffende functie. Bestuursfunctie Penningmeester Als penningmeester van het bestuur bent u verantwoordelijkvoordefinanciële administratie en diverse financiële taken. Denk hierbij aan het opstellen en bewaken van de begroting, een tijdige en frequentefinanciële rapportage richting bestuur over de in-en uitgaven. U wordt hierin vanuit het bureau ondersteund doorde Verenigingsmanagerdie periodiek een rapportage opstelt, hierop een toelichting geeften een prognose maaktvan hetteverwachten exploitatieresultaat. Competenties Om in aanmerking te komen voor deze functie heeft u overzicht, kunt u zelfstandig werken en bent u communicatiefvaardig. U dient te beschikken overcijfermatig inzicht, accuratesse en integriteit. Daarnaast bent u een enthousiaste teamplayer. Wat bieden we? Vrijwilligerswerk kost tijd, maaronze ervaring is dat dit zinvolle tijd is waar u ook veel voor terugkrijgt. Denk hierbij aan contacten met actieve leden andere vakdeskundigen en contacten buiten GIN. Een bestuursfunctie prikkelt bovendien het denkraam en levert (bestuurs)ervaring op wat ook buiten de vereniging van pas kan komen. Gewenst profiel Lid van Geo-lnformatie Nederland. Enige managementervaring. AantoonbareAffiniteit metfinanciën, begrotingenjaarrekeningen en dergelijke. Actieve belangstelling voor het verder ontwikkelen van GIN. Kennisvanen ervaring metverenigingswerkiseen pré. Bereid om een stevige rol tevervullen in het bestuuren actiefbijte dragen aan de teamontwikkeling. Condities Aan de bestuursfunctie is geen vergoeding verbonden. Er is een onkostenregeling voor reis- en verblijfkosten. Defunctiewordtvooreen periodevanten minstevier(4)jaarvervuld. Wijzoeken iemand die zich ten minste 3a4 dagdelen per maand vrij kan en wil maken voor de uitoefening van deze bestuursfunctie. Procedure GIN leden die geïnteresseerd zijn in deze bestuursfunctie worden verzocht zich te kandideren. Ook kunnen GIN leden het bestuurattenderen op mogelijke kandidaten. Kandidaatstellingen dienen voor 13 maart 2015 schriftelijk bijhet bestuurvan GIN te worden ingediend. Dit kan pere-mail aan: info@geo-info.nl. Het bestuur is zelfook actiefop zoek naar kandidaten. Voor meer informatie kunt u terecht bijde penningmeester Guido Quik (g.quik@geo-info.nl). Guido is ooktelefonisch bereikbaarvia het secretariaat (033 - 247 3415). Kandidaten worden uitgenodigd vooreen kennismakingsgesprek.

Geo-Info | 2015 | | pagina 51