"Nee, satellietbeelden gebru Maar waarom eigenlijk niet? Remote Sensing Vraag een willekeurige geo- organisatie ofze met satellietbeelden werken en de kans is groot dat ze deze vraag ontkennend beantwoorden: "Nee, satellietbeelden gebruiken we niet". Maar waarom eigenlijk niet? Bij veel bedrijven heerst het idee dat satellietbeelden 'te duur en te ingewikkeld' zijn. Ook is de meerwaarde van het gebruik ervan niet in elke situatie even duidelijk. Direct toegegeven, veel van de huidige toepassingen die we langs zien komen in de media zijn kennisintensiefen vaak wetenschappelijk. Door dit imago is de drempel om met satellietbeelden aan de slag te gaan hoog. Te hoog. Dus laten we het automatisch over aan de wetenschap en de 'happy few' die wel de creativiteit en kennis in huis hebben. Dat is jammer, want daardoor blijven veel kansen en toepassingen onbenut! Met een combinatie van beknopte basiskennis van satellietbeelden, een gedegen businessmodel en dejuiste technische partijen in je netwerk, zijn satellietbeelden opeens geen 'rocket science' meer. Geo-Info I 2015-2 Door Koen Verberne en Sabine de Milliano Figuur 1 - Radarbeeld van Lissabon, Portugal. Menselijke activiteit komtduideiijk naar voren als heldere reflecties in dit beeld. Opgenomen door Sentinei-tA op 8 oktober2014. Credits: ESA. Bron: www.esa.int/spaceinimages/lmages/2015/02/Lisb0n_P0rtugal Vier redenen om satellietbeelden te gebruiken Satellietbeelden bieden een aantal voordelen ten opzichte van andere geografische data. Hieronder noemen we vier redenen om satel lietbeelden te gebruiken. 7. Grotedekking,grotediensten Satellieten behoren tot de meest bekende vorm van RemoteSensingCopafstand observeren! Satellieten brengen de actuele situatie op een bepaalde plekop aarde in beeld, zonderdatje ergeweest hoefttezijn.Veel satellieten hebben (bijna) wereldwijde dekking. Hiermee kun je data verzamelen van zowel bereikbareals onbereikbare gebieden. Dat geeft de mogelijk heid om grote gebieden in één keer in kaart te brengen en bovendien met elkaarte vergelij ken. Diensten worden daarmee ook makkelijker schaalbaar: alsjeconcept in een bepaald deel van dewereld werkfidan ligtopschaling naar anderegebieden meestal binnen handbereik.

Geo-Info | 2015 | | pagina 28