De bereikbaarheid en sensor-monitoring van Assen Verslag Geo-Info I 2015-2 Op 2 februariji. organiseerde de regio Noord van GIN een bijeenkomst bijde gemeente Assen met als thema: "De bereikbaarheid en sensor monitoring van Assen". Er was wederom een grote belangstelling voor deze traditionele bijeenkomst, die eik jaar in de drie noordelijke provincies op de eerste oftweede maandag van februari wordt georganiseerd. De regiocommissie kon 110 personen verwelkomen. De grote belangstelling is ook door GIN niet onopgemerkt gebleven. GIN-voorzitter Peter Hoogwerfwas aanwezig en benadrukte in een korte toespraak de waarde van deze kennisdeling en het belang om lid te worden van GIN. Ben de Geest, al 4ojaar werkzaam in de Geo desie en thans als accountmanager vastgoed actief, heet ons welkom. Wij als GIN-Noord zijn hier voor de eerste keer te gast in de mooie raadszaal. Ben vertelt kort de ontwik kelingen in Assen: er komt een "Outlet Center" met 200 winkels (en voor 400 personen werk), er worden door de gemeente 30 nieuwe sociale huurwoningen gebouwd en het is Sensor City! Presentatie 1: Modern inwinnen door Geomaat door Jolle-Jelle de Vries Geomaat voert alruim lojaarde geodetische werkzaamheden uit bij infrastructurele pro jecten. Van het uitzetten van een stukje riool tot de complete maatvoering bijcomplexe projecten zoals de Haakom Leeuwarden. Het bedrijfuitGroningen is in 2002opgerichten is sindsdien gegroeid naarss medewerkers. We krijgen een inkijkje in het"Totaal Concept lnfra"dat Geomaat toepast bijde complexe projecten. Dit is een unieke combinatie van maatvoering, geodetische vraagstukken en moderne inwinningstechnieken. Bijzondere Presentatie 2: FlorijnAs door Willemien Berkers De FlorijnAs in Assen is een groot ontwik kelingsprogramma. Doel van het programma is allereerst om de bereikbaarheid in Assen te verbeteren. Een goed bereikbare stad is belangrijk om economisch gezond te blijven. Assen groeit nog steeds en blijft dat de komende jaren ook doen. Daarnaast vervult Assen als provinciehoofdstad met haar voor zieningen een belangrijke rol in de regio. aandacht is er voor de projecten de Haak om Leeuwarden, de jaarlijkse deformatie monitoring van de N31 en de uitbouw van de N33 (Assen-Zuidbroek) tot autoweg. Er wordt stilgestaan bij het enorme verschil in opdrachtgevers; van een praktische snelle aanpak bij een aannemer tot langlopende complexe opdrachten voor overheden. Jolle-Jelle neemt ons mee met beelden van traditioneel landmeten, via maatvoering bij het spoor tot de grotendeels automatisch gegenereerde digitale terreinmodellen uit 3d-laserscanning van wegen, taluds, leidingen en straatmeubilair. Ook vertelt hij over de samenwerking met TNO om bijvoorbeeld nog meer gegevens automatisch uit puntenwol- ken te kunnen herkennen.

Geo-Info | 2015 | | pagina 46