a tiflnhï Op de website www.florijnas.com is de volle omvang van het project te zien zijn. De Stadsboulevard is de ruggengraat van de FlorijnAs. Dezeweg looptvan de noordelijke oprit van de A28 naar het knooppunt N33/ A28 in Assen-Zuid. Vrijwel alle projecten in de FlorijnAs hebben (of krijgen) een adres aan de Stadsboulevard. Dit geldt ook voor de gebiedsontwikkeling die door middel van de FlorijnAs mogelijkopgang kan wordt gebracht. De Stadsboulevard gaat zorgen voor een verbeterde doorstroming van het verkeer door de stad. Het wordt een goed bereikbare en herkenbare groene route. Willemien zoomt in op het gebied rond het station aan de Stadsboulevard. Het nieuwe station met o.a. een nieuw stationsgebouwen plein maakt het mogelijk de woonwijk Assen Oost bij het stationsgebied en hetcentrum te betrekken. Ook kunnen we de toegang tot het station en de verbinding met bus en fiets verbeteren. Hetautoverkeer kan makkelijkerdoorstromen. Een groot plein aan het station leidt voetgan gers naar het centrum van de stad. Doorgaand rijverkeer wordt via een tunnel onder het plein geleid. Hierdoorontstaateen scheiding van doorgaand verkeeren bestemmingsverkeer en worden het fraaie Erfgoedkwartier met de Brinken de groene singels beter bereikbaar. Omliggende winkels en horeca in het centrum worden nog toegankelijker.Verderkomtereen perrontunnel met liften aan oost- en westzijde die leidt tot een betere verbinding tussen Assen-Oosten de binnenstad. In het project Stationsgebied werkt de gemeente Assen nauw samen met NS en ProRail. Een Animatie- filmvanhet nieuwe station laat zien hoe alles er in 2019 uit gaat zien. Lunch De voortreffelijke lunch die door de Facto Geo Meetdienst werd aangeboden gateen goede gelegenheid om te netwerken, in de hal van het gemeentehuis. Presentatie 3: Sensor City Assen door Jan Reitsma De Provincie Drenthe en de Gemeente Assen hebben samen het project Sensor City ontwik keld. Sensor City is een ambitieus project waarin een grootschalig stedelijk meetnetwerk wordt gerealiseerd waarmee verschillende, praktisch bruikbare, toepassingen van complexe sensorsystemen kunnen worden ontwikkeld. Als proeftuin en etalage voor toepassing van sensorsystemen vormt het een faciliteit die uniek is in de wereld. Welke sensoren worden gebruikt in het netwerk? Inductielus (tellus) ten behoeve van het verkeersmanagementsysteem (tellen voertuigen, intensiteiten) Bluetooth-sensoren ten behoeve van het verkeersmanagementsysteem (registreren van reistijden, intensiteiten) Geluidssensor ten behoeve van het bepa len geluidsniveau en geluidsbeleving Videocamera (telcamera) ten behoeve van het verkeersmanagementsysteem (tellen van voertuigen) Videocamera (kentekencamera) ten behoeve van het verkeersmanagement systeem en parkeermanagementsysteem (registreren van reistijden en aanmelding/ afmelding bijparkeermanagementsys- teem) Videocamera (observatiecamera) ten behoeve van algemene observaties ter ondersteuning van onderzoek, ontwikkelin gen en uitvoering experimenten Regenmeter ten behoeve bepaling regen intensiteit Weerstation ten behoeve bepaling tempe ratuur, luchtvochtigheid, windrichting en windsterkte Sensoren ten behoeve van het meten van fijnstofconcentraties en -verdeling Jan Reitsma presenteerde ook nog TT Sensor Circuit Assen, een project dat unieke mogelijk heden biedt om gegevens te verzamelen van en voor de racewereld! Sensor City is lid van de prestigieuze'European Innovation Partnership tor Smart Cities and Communities'. Het EIP-SCC brengt steden, industrie en burgers bij elkaar om het stadsleven te verbeteren door middel van meer duurzame geïntegreerde oplossingen. Dit geldt ook voor toegepaste innovatie, betere planning, meer participatieve aanpak, hogere energie-efficiëntie, betere transport oplossingen, intelligent gebruikvan informatie en communicatietechnologie. Meer info op www.sensorcity.nl Conclusie Alle aanwezigen kunnen terugkijken op een boeiende en leerzame avond. Het regiobe stuur bedankt hiermee nogmaals de sprekers, de gemeente Assen voor het beschikbaar stellen van de locatie en Facto Geo Meetdienst voorde lunch. Paul Liesting, Rayoncommissie GiN-Noord.

Geo-Info | 2015 | | pagina 47