'Teledetectie was Wageningsvoor RS' 2015-2 I Geo-Info ITC-gebouw 51 Beerens gaflTC-fotoboek. Rector-magnificus Brinksma schonk Keltisch beeldje. gelijkheden. Het verschil is vooral pragmatisch, bepaalde bewerkingen kunnen efficiënterop de een dan op de ander worden toegepast', aldus Molenaar nu. Het zou vervolgens nog twintigjaarduren voordetechnologieen de organisaties rijp waren voor de behandeling van driedimensionale gegevens. ITC 1996-2014 Had het ITCdertienjaareerder een geodeet zien vertrekken, het kreeg in Molenaar in 1996 een geo-informaticus terug. 'To see or not to see'was de titel van zijn inaugurele rede toen. Zijn aandacht was verschoven van het 'waar'naar het'wat'. Hetaccent in onderzoek werd verlegd van de gegevensinwinning van de landmeter naar de ict-aspecten van het gebruik. Onscherpte van thematische specificaties bleek complexer en moeilijker te vatten dan de geometrische. Ook automati sche generalisatie van 'kaartgegevens' kwam langzaam op. Vier jaar later werd Molenaar rector en moest hij zich bezinnen op infra structuren en op de toekomst van de instelling. De vroegere investeringshorizon van twintig jaar bleek daarbij gereduceerd tot twee of driejaar. 'De vroegere geodeet moest zich nu bezighouden met zaken waar tijdens zijn studie in de verste verte nog niet aan gedacht werd. De landmeter in hem was (bijna) volledig verdampt', aldus Molenaar. Daarom, maar ook uit angst voor verlagen van ontwikke lingssubsidie (werd inderdaad 30% minder), volgde in 2010 integratie in het bredere Toga hing op podium al aan kapstok. universitaire bestel van Twente.'Misschien dat de hele gi-sector verdampt in deze ontwik kelingen, dat het werk wordt opgenomen in de ontwikkeling van nieuwe sectoren', zo zei de hoogleraar. Hijwenste zijn collega's en de jongere generaties er succes mee en plaatste de kanttekening 'dat de landmeter in mij nooit helemaal verdampt is, ergens diep van binnen zit nog een harde kern'. Het slot van de symbolisch-allegorische roman Het Slot van Franz Kafka (1926, kaderi), waarin landmeter K. aan de praat is met de waardin van zijn her berg, vormde het einde van zijn afscheidsrede. Hengelosestraat 99, Enschede. Archi tecten Ton Alberts en Max van Huut, opgeleverd in 1996, brutovloeropper- vlak: 21.000 m2, inhoud: 76.000 m3. Het ITC-complex is gebouwd rond een binnenplaats. Aan de zijde van de Hen gelosestraat, waar zich ook de ingang en het hoofdtrappenhuis bevindt, heeft het gebouw het hoogste bouwvolume. De entree met het hoofdtrappenhuis valt op door zijn puntvormige koperen dak. www.architectuur.org Slot Tot slot namen drie sprekers het woord. Prof, dr. mr. Jaap Besemer, voorzitter van de ITC- foundation, schilderde beelden van hoe hij en zijn vriend door de jaren heen hadden samenge werkt. Vervolgens presenteerde voormalig direc teur bedrijfsvoering van het ITC mr. Sjaak Beerens aan Molenaar een ITC-fotoboekje. En tot slot werd Molenaar door prof. dr. Ed Brinksma, rector- magnificus van de UniversiteitTwente (1961), een Keltisch beeldje geschonken. Ook had Brinksma een citaat van Molenaar paraat, dat hijbestem- pelde als wellichtwel zijn beste:"De Nederlandse uitspraak van Engels is te prefereren, omdat iedereen die kan verstaan." Een mooie illustratie ter afscheid. Tijdens de geanimeerde receptie vonden velen de toekomst van het ITC-gebouw na de verhuizing naarde campus toch in nevelen gehuld en werd soms ook naar de plaatsnaam Emmen verwezen... Adri den Boer

Geo-Info | 2015 | | pagina 53