Graag ondersteuning bij gebiedsgericht werken Start 9 september www.datatand.nf/opleidingen 2015-3 I Geo-Info 17 die verder dan 400 meter van bepaalde voor zieningen af liggen geven al een goed beeld van de effectiviteit van beleidsvoornemens. Natasja ziet direct toepassingsmogelijkheden. Ook de Stapelingsmonitor wordt erbij gehaald. Omdat dit de Wmo betreft, begint Natasja al snel mee te denken over wat handig voor haar zou zijn met betrekking tot geo-informatie. 'Als je weet dat voorzieningen ergens in een gebied of straat veel voorkomen, kun je daar misschien iets voor ontwikkelen. Inwoners kunnen bijvoorbeeld scootmobiels gaan delen.' Natasja signaleert een trend richting buurt- en wijkgericht werken (bijvoorbeeld met het project 'Gezonde wijken'); ruimtelijke informatie kan ook op dit schaalniveau zijn diensten bewijzen. Onderscheidend Leendert en Thiemo constateren dat Nieuwe- gein als middelgrote gemeente vooroploopt op het gebied van geo-informatie en de zorg. Op de vraag wat heeft gezorgd voor het succes geven zij aan dat er een duidelijke visie aan ten grondslag ligt. Als je je als team geo-informatie breed wilt profileren, dan moet je aan alle thema's gehoor geven met plaatsgebonden informatie, visualisaties en analyses. Pas dan kom je verder dan het traditionele landmeten en kaartvervaardigen', meent Leendert. Daarnaast zijn gedrevenheid, vasthoudendheid, weten waar de data zit en weten wat je ermee kunt factoren die hebben geholpen bij het creëren van het huidige platform waarop ze ook snel kunnen produ ceren. 'Dienstverlening betekent voor ons vraag- en aanbodgericht, kansen zien en oren openhouden. Beland je op een dood spoor, ga dan een andere kant op waar wel winst te behalen is en richt je op degene die wel mee gaat. Je kunt het vergelijken met de olievlek, die verspreidt zich ook niet gelijkmatig', besluit Thiemo. Referenties Brochure 'Kracht van de Kaart' via www.krachtvandekaart.nl door Geonovum e.a. Geo-AppstoreNieuwegein,bereikbaarviawww.nieuwegein.nl/ 14449/geo-appstore-nieuwegein/ Rapport 'Decentralisaties in het sociaal domein' door Centraal Planbureau via www.cpb.nl/publicatie/decentralisaties-in-het- sociaal-domein Nikki Hulskes is stagiaire bij Dataland en studeert aan de Universiteit van Twente. Nikki is bereikbaar via n.j.e.hulskes@student.utwente.nl Doelgroep geo-coordinatoren.medc werkers die op beleidsmatig niveau sturing geven aan de goo-informaijovoonienffig en verantwoordelijk zijn voor de coördinatie van gco-projecten en kwaliteitsmanagement. Verbeter uw kennis en vaardigheden en daarmee de ge0-informatievoorziening binnen uw organisatie naar een hoger plan Onder begeleiding uw eigen beleids- of projectplan schrijven en presenteren Na geslaagde afronding ontvangt u een hbo-ceriiflcaat hogeschool

Geo-Info | 2015 | | pagina 19