Infra, industrie, bouw, over als landmeetkundige ligt e COLLEGE Het SOMA College is een unieke school op een unieke locatie in Nederland om jongeren op mbo-niveau voor te bereiden op een beroep in de infra. Eén van die opleidingen is de Middenkaderfunctionaris Landmeetkunde. Er zijn er nog een paar plekken vrij voor jongeren met ambitie en een technische inslag om in het schooljaar 2015 2016 te beginnen. Op het SOMA College kunnen zij een opleiding volgen met goede kansen op de arbeidsmarkt. De opleiding tot landmeter duurt, mits je de juiste vooropleiding hebt, 1 jaar. Twan Schokker en Jeroen Warmink, beiden 21 jaar, volgen momenteel de opleiding. Twan hoorde tijdens het laatste jaar van zijn opleiding Bouw Infra aan het Deltion College van de mogelijkheid om landmeter te kunnen worden. Hij heeft geen moment spijt gehad van zijn keuze om er nog een studie achteraan te doen: "Het programma van Landmeten zit goed in elkaar. Er is zoveel afwisseling, de tijd vliegt voorbij." Jeroen Warmink heeft op het SOMA College de opleiding tot Allround Vakman GWW afgerond. Eerst niveau 2 en daarna niveau 3. Daar presteerde hij zo goed dat zijn docent hem adviseerde om Landmeten te gaan doen. "Ik haalde goede cijfers en heb toen inderdaad besloten om door te gaan voor landmeter. Niveau 4 dus. Ik heb tot nu toe superveel geleerd en de sfeer is ook nog eens heel goed" zegt Jeroen. Afwisselend Vanuit zijn achtergrond als Vakman GWW is Jeroen graag buiten aan het werk en geniet hij er als landmeter ook erg van om afwisselend buiten en binnen te kunnen werken. "Volgens mij is een landmeter best vrij om zijn eigen dag of week in te delen."Twan zegt over de afwisseling tijdens de opleiding: "Het is fijn om zelfstandig aan het werk te kunnen zijn en niet strak vast te zitten aan een rooster." Één van de mooiste aspecten aan landmeten als vak maar zeker ook aan de opleiding noemen beide deelnemers de afwisseling tussen theorie en praktijk. Jos Swagemakers, docent op het SOMA College, reageert hierop: "De theorie wordt aan de hand van praktijk en de projecten tastbaar gemaakt. Onze deelnemers leren echt vanuit de praktijk. Vijftig procent van de tijd lopen ze stage, de andere helft is voor theorie bij ons op school. Die theorietijd bestaat dan weer voor de helft uit het zelfstandig werken aan projecten naar aanleiding van de lesstof." en uitdagend Landmeten is een verantwoordelijke baan. Dat realiseren Jeroen en Twan zich heel goed. "Het is een mooie uitdaging om alles perfect

Geo-Info | 2015 | | pagina 20