J Landmeten is veel meer dan alleen op een paar knoppen drukken Stage lopen 20 Geo-Info I 2015-3 Als landmeetkundige: uitgebreid bezig met alle moderne meet technieken. Onze deelnemers kunnen naast de belangrijke basistheorie uitstekend omgaan met alle actuele software. En we leren ze natuurlijk ook hoe ze in de toekomst alert blij ven op de ontwikkelingen in de technologie. Want het is een werkveld in ontwikkeling." Het vinden van een passende stageplek is voor deelnemers Landmeten geen grote opgave. Jeroen kon bijvoorbeeld meteen aan de slag bij het infrabedrijf Roelofs waar hij ook zijn vakman-GWW-stages heeft gelopen. Twan kwam via via bij het Kadaster in Zwolle terecht. Ook over de aansluiting tussen school en stage zijn beiden tevreden. In de stage werken de deelnemers "volgens de werkprocessen die je eerst op school leert en dan in de praktijk kunt uitvoeren. Dat gaat prima en alles is heel duidelijk, voor ons maar ook voor het leerbe drijf. De inhoud en lessen sluiten mooi aan." Bijzonder voor mbo: de campus Uniek aan het SOMA College is dat er een campus is waar de jongeren kunnen verblijven als de dagelijkse reis tussen thuis en school erg lang is. De infraopleidingen aan het SOMA College trekken jongeren uit heel Nederland en een deel van hen verblijft daarom doorde weeks op de campus. De deelnemers trekken veel samen op en de klassen en groepen zijn heel hecht. Twan verblijft op de campus en vindt het er prima. "Het is ideaal dat de gelegenheid er is om hier te overnachten. Het scheelt veel tijd." Op de campus is naast de overnachtingsmoge lijkheid ook een avondprogramma met verschil lende activiteiten waarvoor alle deelnemers zich kunnen inschrijven. En er zijn verschillende sportactiviteiten en voorzieningen. Toekomst Banen in de bouw en infra zijn tegenwoordig niet gegarandeerd. Toch heb je als landmeter mooie kansen om direct uit school aan de slag te kunnen. "Zekerheden zijn er tegenwoordig niet meer." Vermeer en Swagemakers hebben wel vertrouwen in de landmeters van het SOMA College. "Uit het bedrijfsleven en ook de overheid komen positieve geluiden over de markt en de vergrijzing in de branche zal uiteindelijk natuurlijk ook een rol spelen." Twan Schokker wil na zijn opleiding heel graag aan de slag bij het Kadaster; het lijkt hem mooi om daar in een paar jaar door te groeien tot grensreconstructeur. Jeroen heeft zelfs al een baan gevonden. Na de diploma-uitreiking gaat hij fulltime bij zijn leerbedrijf Roelofs aan de slag! Hij mag er nog een opleiding gaan volgen omdat het bedrijf een eigen meet- dienst wil opzetten. Jeroen mag helpen de afdeling op te zetten en aanspreekpunt te zijn. "Dat spreekt mij natuurlijk heel erg aan!" aldus Jeroen. Heb je interesse Jongeren met een havo-diploma of met 3 jaar Middenkader functionaris Bouw Infra als vooropleiding kunnen zich nog opgeven voor het schooljaar 2015-2016. Ed Vermeer vertelt: "We starten in augustus met een nieuwe groep in de dagopleiding BOL. Er zijn nog een paar plekken over. We beginnen in augustus ook met de werken/leren-opleiding BBL richting voor Landmeten. Dit jaar voor het eerst, erg leuk! Hiervoor komen ook vmbo-TL-leerlingen in aanmerking. Zij kunnen in de net iets bredere BBL-opleiding ook bij ons aan de slag ondanks dat ze geen infra vooropleiding hebben." Meer informatie over het SOMA College en landmeten: www.soma-college.nl of www.leerlandmeten.nl. werk je binnen én buiten door heel Nederland vervul je een cruciale rol binnen het bouwproces werk je zelfstandig met een eigen dagindeling heb je veelzijdige werkzaamheden werk je met de nieuwste technieken en gadges heb je goede doorgroeimogelijkheden ben je zo goed als zeker van een baan in de bouw kan je rekenen op een goed salaris

Geo-Info | 2015 | | pagina 22