Belangrijk Enkele weken geleden bezocht ik in de Rotterdamse Kunsthal de tentoonstelling "Groeten uit". Het is een fotografisch verslag van het bezoek dat kunstenaar Wim Gijzen in 1972 bracht aan alle - toenmalig 863 - Nederlandse gemeenten. Gijzen fotografeerde zichzelf vanaf een statief - voor de jonge lezers: dat is een selfiestick avant la lettre - bij aankomst in elke gemeente. Ook kocht hij twee identieke ansichtkaarten, waarvan hij er één bewaarde, en één verstuurde naar de Rotterdamse Kunst Stichting. En hij maakte een foto van de winkel waar hij de ansichtkaarten kocht, en van de brievenbus waar hij de kaart postte. Wat mij vooral fascineerde waren deze ansichtkaarten. Die laten een tijdsbeeld zien van datgene wat de VVV destijds - 43 jaar geleden - belangrijk vond om aan de rest van de wereld te laten zien. Veel kerken, de R.K. Tuinbouwschool te Naaldwijk, Bejaardenwoningen in Kerkwerve, Sporthal "Groenendaal" te Krimpen aan den IJssel, "Landelijke Hoevelaken"... Of - een van mijn favorieten - "Ruim parkeerterrein. Gelegen op 213,9 M. boven A.P" (Simpelveld). Met eenzelfde fascinatie heb ik Geo-Info nummer 6-2008 weer eens doorgebladerd. Dat is het éérste nummer waarvoor ik het redactioneel schreef. Over mijn belevenissen als projectleider voor de invoering van de BAG in de gemeente Zeist. Destijds kennelijk belangrijk genoeg voor een redactioneel. In datzelfde nummer een artikel over, wat toen nog werd genoemd, de nieuwe Wet ruimtelijke ordening. En een verslag van, ook toen al, Adri den Boer over de ondertekening van een Memorandum of Understanding tussen GeoBusiness Nederland en Geonovum. Na afloop presenteerde Michel Grothe "Op weg naar een nationaal georegister"; destijds nog in het stadium van projectopdracht van het GI-beraad. "Testbeds zijn nodig." Nu schrijf ik mijn laatste redactioneel voor Geo-Info; met artikelen over onderwerpen waar 7 jaar geleden nauwelijks iemand over sprak, en die nu volop in de belangstelling staan: Linked data en de BGT, Rotterdam3D - inmiddels versie 2.0, het gebruik van de BRK in gemeentelijke werkprocessen, en vanuit een geheel ander perspectief schrijft Nikki Hulskes over "Geo- informatie en de decentralisaties in het sociale domein". Het zijn onderwerpen die laten zien dat ons vakgebied zich technisch blijft verdiepen, en thematisch blijft verbreden. Ik ben benieuwd of deze - en andere - onderwerpen over 7 jaar nog net zo belangrijk worden gevonden dat ze een plek verdienen in Geo-Info. Ik denk het niet. Ook eens nostalgisch grasduinen in oude nummers van Geo-Info? Kijk op: http://www.geo-info.nl/geo-info Bart Huijbers MIJNGIN Meer informatie over MIJNGIN en hoe daar gegevens aan te vullen en te verbeteren vindt u door in te loggen op www.geo-info.nl. 2015-3 I Geo-Info

Geo-Info | 2015 | | pagina 3