Opening Expositie Flevokartografie Verslag 'Een interessante kaart legt zijn eigen netwerk aan', stelde CdK Leen Verbeek bij de opening van de expositie GEOrdende ruimte. 'Zo'n kaart vertelt een verhaal en geeft informatie.' Verwijzend naar de Beemsterpolder (Verbeek was eerder burgemeester van buurgemeente Purmerend) die geheel en al op de tekentafel was ontworpen en model stond voor de stadsplattegrond van Manhattan, wist hij dat meetkunde aan de basis stond bij de inrichting van dit nieuwe land. En later opnieuw bij de vorming en inrichting van Flevoland. 46 I Geo-Info I 2015-3 De vragen waarom, wat, waar konden steeds beter planmatig worden beantwoord. Inzoomend op de rol die de RIJP (Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders) daarin gehad heeft, en in het bijzonder daarbinnen de taakstelling van de afdeling landmeetkundig werk met de sectie bijzonder tekenwerk, waarin Jan Schilder een toonaangevende, vormgevende positie heeft vervuld, werden vergeleken met het ritmische ordenings- vraagstuk Victory Boogie Woogie van Mondriaan. 'Over 400 jaar is Flevoland cultu reel erfgoed, evenals haar spraakmakende kartografie!' Deze en andere woorden vormden de opmaat naar de overdracht van het intellectueel eigen dom van deze bijzondere kartografie naar de Stichting NieuwlandErfgoed. Deze overdracht vond plaats door het overhandigen van een USB-stick in de vorm van een sleutel, waarmee letterlijk toegang kon worden verkregen tot het openen van data. Hierbij werden de plankaarten van Flevoland formeel overgedra gen aan Nieuwland, geheel conform de eisen die de archiefwet hieraan stelt en werd tege lijkertijd de karakteristieke Flevokartografie overgedragen, hierin begrepen de volledige collectie kaarten, kaartontwerpen, stijlboeken CdK Leen Verbeek draagt het kartografisch erf goed over aan St. NieuwlandErfgoed te Lelystad. Jan Schilder wordt geridderd door Bort Koelewijn, burgemeester van de gemeente Kampen.

Geo-Info | 2015 | | pagina 48