G$N 2015-3 I Geo-Info 51 Geo-lnformatie Nederland Burgerzaal in Zwolle negen pitches op het programma staan. Peter van Capelleveen, lid van GIN-Oost en gastheer, opende de middag. 'De gemeente Zwolle is natuurlijk geen start-up. Meer een doorstarter', begint Peter zijn introductie. Binnen de gemeente Zwolle is de afdeling Geo opgeheven. Alles wat met geo en kaartjes te maken heeft, valt tegenwoordig onder de noemer Onderzoek en Informatie. 'Wij leveren sturingsinformatie voor de bestuurders van de stad', legt Peter uit. 'Met slimme bewerkingen van de gegevens, laten wij zien hoe goed de stad het doet. City Intelligence noemen wij dat.' Na deze introductie was het tijd voor de pitches. GoConnectit Volgens gegevens van het Kadaster ontstaat er bij 34.000 graafacties schade aan kabels en leidingen. Dat kost heel veel geld en moet dus naar beneden. GOConnectit vond de oplossing om de graafschades te beperken in een Klic-app. 'Het digitaal verstrekken en bekijken van de Klic- meldingen heeft vanzelfsprekend grote voordelen ten opzichte van de papieren tekeningen', legt Collin Broers uit. 'Daarnaast kan je proefsleuven intekenen en direct zien welke kabels en leidingen waar liggen. Het gemak in het veld is enorm' Irias Irias houdt zich bezig met innovatief infor matiemanagement en kenmerkt zich door vakmanschap, heldere projectaanpak en samenwerking. In zijn pitch vertelt Jeroen Nijhuis over enkele producten. 'Ovit geeft ant woord op de informatiebehoefte binnen het openbaar vervoerslandschap. Databronnen worden gekoppeld en kunnen door vervoer der, wegbeheerder en andere betrokkenen geanalyseerd worden' Andere producten zijn Parkit, een instrument voor parkeerbeleid, en Iris voor natuurroutebeheer. Geurdes/Brem Vanwege de afwezigheid van Brem nam Han Peters van Geurdes - en partner van Brem - ook de honneurs van hen waar. Het was even zoeken naar de juiste presentatie, maar later bleek dan heb je ook wat. Han liet in zijn pitch zijn zoektocht - om schade ten gevolge van trillingen in een formule te stoppen - zien. Data Science noemt hij het. De sheets stonden vol met lange formules. Han vertelde met humor dat het eigenlijk heel eenvoudig is, maar bij de random differentiaal vergelijking trokken de aanwezigen toch enigszins hun wenkbrauwen op. Hemm 'GIS en Vastgoed: Als je deze twee werelden bij elkaar brengt, heb je goud in handen' Dat is de openingszin van Martijn Kogelman. De kunst is om informatie over o.a. percelen, demo grafie, verkeer, natuur op een juiste manier te combineren en analyseren. Met Citabelle - wat mooie plek betekent - heeft Hemm een vast goedsturingssysteem gemaakt waar hard en zacht, beleid en vastgoed en vraag en aanbod bij elkaar komen. Met diverse dashboardfunc ties zitten beleidsmakers zelf aan de knoppen en zien zo direct welke invloeden bepaalde keuzes hebben. 'Eenvoudig en zeer effectief' MapGear MapGear houdt zich bezig met innovatief geo. 'Van web naar app, laat Wouter Goedhart de luisteraars weten. Een nieuwe ontwikke ling binnen MapGear is het gebruik van het CMS - content management system - als databron. 'De gegevens op de publieke website van een gemeente gericht op een locatie (wijknaam, straatnaam, etc.) krijgen een locatie-attribuut mee. Zo zetten wij de content om naar een kaart en is de website-informatie visueel inzichtelijk' Groot voordeel is dat deze gegevens ook gekoppeld kunnen worden aan andere bestaande datasets. Geometius De pitch van Carl Lankveld ging in op het verzamelen van geodata vanuit de lucht. 'Drones - multicopters en fixed wings - nemen in korte tijd veel data op, zijn snel inzetbaar en zijn meer dan een goede aanvulling op de bestaande inwinningsmethoden' Tussen de systemen zitten verschillen in opstart en aansturing. Het resultaat is vergelijkbaar luchtfoto's met hoge resolutie, die gegevens leveren voor o.a. DTM's en zanddepots. Future Insight Judith van Deth nam ons als organisatiepsy choloog mee in het samenbrengen van tech niek en ICT én de zachte kant van het bedrijf. 'Met de DPT-methodiek begeleidt Future Insight o.a. beslissers, bedenkers, begeleiders, bouwers, beheerders, bewoners in complexe ruimtelijke projecten. Wij stemmen via de DPT- methode Data, Proces en Tools op elkaar af, zodat de juiste persoon op het juiste moment de juiste informatie ontvangt' Na de pitches werd er aan diverse statafels verder gepraat over de diensten en producten van de verschillende start-up's. Dit alles onder het genot van een uitgebreid en heerlijk Indisch buffet, aangeboden door de VWB Geogroep. GIN-Oost dankt iedereen voor zijn komst en ziet jullie graag weer op een volgende bijeenkomst! Katinka Roebert, regiocommissie GIN-Oost

Geo-Info | 2015 | | pagina 53