Werkgroep Beeldmateriaal roept uw hulp in De werkgroep Beeldmateriaal van de Stichting de Hollandse Cirkel heeft de laatste jaren veel werk en energie gestoken in het verzamelen, registreren en beschrijven van historisch geodetisch beeldmateriaal. Het gaat daarbij voornamelijk om dia's, foto's en filmmateriaal over alle mogelijke aspecten van het geodetisch vakgebied. 54 Geo-Info I 2015-3 Geschikte database Om de grote hoeveelheid materiaal, en het nog te verwachten aanbod van materiaal, op een verantwoorde wijze te registreren, te rubriceren en tegen acceptabele kosten digitaal te kunnen ontsluiten, is een betrouwbare database voor digitale opslag en bijhouding vanzelfsprekend onontbeerlijk. Een systeem dat ook gebruikersvriendelijk is, dus gemakkelijk raadpleegbaar en dat boven dien probleemloos kan worden bijgehouden. De werkgroep heeft vanaf 2010 veel tijd gestoken in research en in het zoeken naar een geschikt databasesysteem. Die zoektocht heeft uiteindelijk geleid, ook uit kostenoverwegingen, tot de keuze voor een beeldbank (feitelijk een website) die direct gekoppeld is aan de website van De Hollandse Cirkel. De userinterface van Meting met theodoliet en Distomat van Wild (www.beeldbank-dhc.nl, uit Kadastermuseum). de beeldbank, die inmiddels alweer enkele jaren in de lucht is, bestaat uit twee delen, een menu voor navigatie en een ruimte waar inhoud geladen kan worden. In het ontwerp is gebruikgemaakt van het Content Management Systeem (CMS) 'Joomla' (navigatie) en van het beeldarchief 'Gallery' (inmiddels beschikken wij over versie 3). Het betreft hier open-source- software. Het te ontsluiten beeldmateriaal kan nu tegen relatief lage kosten worden gepresenteerd, en de beeldbankbezoeker kan de informatie snel en probleemloos oproe pen. Voor het hosten van de website en voor technische ondersteuning maakt de werkgroep gebruik van een professioneel bureau. Registratie en categorisering Terwijl enerzijds hard gewerkt werd aan de technische aspecten van de database en de Dienstauto, gezien oranje kleur w.s. Topografische Dienst, metjalonkoker op dak (www.beeldbank-dhc.nl, uit Kadastermuseum).

Geo-Info | 2015 | | pagina 56