G$N 2015-3 I Geo-Info Lancering nieuwe website GIN (i jeu we gin Geo-lnformatie Nederland samen met de geosector. Op 30 april werd in de Jaarbeurs een BIM-loket opgericht met ook Geonovum als partner. (Het loket is trouwens op de Bouwcampus in Delft.) Mommers signaleerde dat 'er in Nederland de wil is om te grote stappen te maken, de bouw zit nog in level BIM 0'. Besparingen komen er zeker, maar worden voorafgegaan door investeringsjaren. Hij bepleitte zelf vol hoop een groeipad. En heette in Geo-Info 2015-1 een artikel van Jac queline Meerkerk en hem niet 'BIM, een kans voor de geo-sector'?. Slot Genetwerkt werd er ook volop. Je kon het pand weer net zo goed uitkomen als bin nenkomen dankzij een heel stel jalons met een nieuwe functie als drager voor verwij- zingsbordjes. Ze hoefden er niet eens precies verticaal voor te staan.... Natuurlijk staan de drie presentaties zelf intussen op de website. Die van de Delftse studiemiddag van de GIN- werkgroep Geschiedenis van de Kartografie zijn even welkom. De volgende bijeenkomst van de regio West is in juni 2016. Adri den Boer, redacteur Na de lezing van Kodde, maar vóór de broodjes, vond de lancering van de nieuwe website van GIN plaats. De oude werd inmiddels gezien als plat, rudimentair en te statisch, zo wist bestuurslid Roelof Keppel. Met een druk op een knop door een onverwachts genodigde senior knalde de nieuwe homepage op het projectie scherm. Vervolgens stond er geagendeerd een 'Hands-on workshop nieuwe website GIN'. De vereniging wil meer profielgege- vens van haar leden hebben. Bestuurslid Roosmarijn Haring legde uit dat digitaal invullen nog een stap te ver was en deelde papieren invulformulieren en GIN-pennen uit (naar ze zei voor de laatste keer). Deze workshop zonder digitaal geweld bestond deels uit het invullen van bij GIN al bekende zaken als naam, adres, geslacht en startdatum van de lidmaatschapscar rière. Dat laatste leek even lastig als het eigen IBAN-leed. Maar natüürlijk werd ook gevraagd naar opleidingsniveau, interes segebieden, voorkeuren voor digitale of analoge edities en dergelijke. Het profiel wordt voor de aanwezige leden dienst vaardig ingevoerd, maar men kan het later geautomatiseerd verbeteren, zo zei Roosmarijn Haring. 'Zonder daarvoor een datum te noemen', zo concludeerde Genee. (Het door anderen invullen gebeurde ook met de lovende profielen op LinkedIn, zo zeiden sprekers als de voorzitter hen met de pr daarop introduceerde....) Voor een vollediger en meer recente indruk van de vernieuwing: zie de website www.geo-info.nl. GIN-verenigingsmanager Jitze Vellenga (MOS) schreef daarop al voor 4 juni: 'Een opvallende verbetering zijn ook de mediatheek en bibliotheek: een bron van informatie voor jou als lid en eenvoudig te doorzoeken. Ook hebben verschillende groepen binnen de GIN hun eigen omgeving binnen de website gekregen. Daarnaast ben je nu nog beter vindbaar wanneer je de hernieuwde profielpagina invult. Ik roep je dan ook op om gelijk naar je persoonlijke MijnGIN-pagina te gaan om daar je profiel- gegevens te actualiseren. Met deze informa tie kunnen wij er bovendien voor zorgen dat juist die informatie bij je terecht komt die voor jou relevant is.'

Geo-Info | 2015 | | pagina 59