Alle ruimte op 'Overheid 3600' Verslag Mateloze verwerkings driften? De Utrechtse jaarbeurs met de vernieuwde naam 'Overheid 360°' op 22 en 23 april bood ook alle ruimte aan geo-verbanden. Naast individuele stands en een themacafé was er méér dan een themaplein: er was dankzij een centrale regie een hele pop-upcity Nieuw Durperdam. Geonovum was bij het afzonderlijk gepositioneerde café én bij de dito pop-upcity de trekker. Padding in de gordijnen 58 I Geo-Info I 2015-3 Er waren in totaal 130 beursdeelnemers. Bezoe kers kregen een referentienummer van wel twaalf cijfers, al zei dat laatste nog niets van hun aantal. De beurs in Hal 1 leek compacter dan weleer, maar de geo-verbanden waren wel prominenter aanwezig. Café 'Kracht van de Kaart' De 'grand départ' van de workshops in het themacafé 'Kracht van de Kaart' gaf Paul Pad ding (Geonovum) in één van de theaters. Zijn thema was 'Anders kijken! Beter benutten!' Hij startte met een filmpje van de gemeente Rot terdam dat illustreerde hoe slecht daar bij 'keu kentafelgesprekken' omgevingsfactoren nog worden meegenomen. Op basis van slechts administratieve matches over vraag en aanbod creëert men vervoerbehoeften! Padding signaleerde de maatschappelijke trends en wat de geo-informatie daarbij kon betekenen, zoals dat nader werd uitgediept in workshops in het themacafé. Speelplaatsen aanleggen in buurten waar kleuters zijn leek ook hem een goed idee, maar hoe gehandicapten in Zwolle naar de overwogen scootmobielpools moeten komen wist hij ook niet. Patronen monitoren met de website www.cbsinuwbuurt.nl is leuk en zinvol, al leek men toch pas '2013 in 2015 te hebben'. Padding illustreerde ook dat CBS- buurten geen sociale buurten zijn en dat die voor patroonkaarten dus een ander concept vergen. In een workshop 'Langer zelfstandig wonen: een nieuwe aanpak' vertelde een ambtenaar van de krimpgemeente Eijsden Margraten over de zegeningen van de web-based-viewer voor geografie. Het was een extern product met eenvoudige menustructuren voor amb tenaren, 'maar ook de wethouder kan toegang krijgen' (de zelfredzame burger was nog buiten beeld). Technisch was het mooi: met streetview erbij telden ook de buitenglooiin gen mee voor de looproute naar de bushalte vanuit een gelijkvloerse seniorenwoning. Bert Vermeij (ESRI) sprak over 'Slimmer voor zieningen distribueren. Hij bekende nu ook voor 50% van zijn tijd wethouder Openbare Ruimte te zijn en wel van Oudewater: 'Dat is op alle fronten leerzaam: sinds ik bestuurder ben weet ik dat ik het gemeentewerk bij ESRI nooit gesnapt had.' Dat kennis van ruimtelijke sprei ding tot beter beleid kan leiden illustreerde hij met de teruggang van het aantal Nederlandse verkeersdoden per jaar sinds 1980 (3200 tegen Net als in het verslag van het eenmalig event 'Overheid Geo' in 2014 is te melden dat de zwarte gordijnen in Hal 1 van de Jaarbeurs geluid doorlaten. Al snel dacht een spreker dat voor hém werd geapplaudiseerd, terwijl het voor iemand in een ander theater was. Paul Padding kreeg nu tijdens zijn bijdrage in Theater 4 zelfs via de geluidsboxen het tekstgeluid uit een verder weg gele gen theater te horen. 'Gelukkig hebben we de plaatjes nog', zo verexcuseerde hij zich toen bij herstelpogingen zijn eigen geluid helemaal wegviel. Er werd toch gestopt met de uiteenzetting tot ten slotte een Jaarbeurstechnicus het verhielp. Hier was geen zelfredzaam heid tegen opgewassen.... Departement I&M ziet in Nieuw Durperdam ook toe op ondergrond. Café 'Kracht van de Kaart, geëxploiteerd door KING, Geonovum, Geon, ESRI NL en ObjectVison.

Geo-Info | 2015 | | pagina 60