Geonovum rukt op kadaster Landmeterslag én kwartslag... 60 I Geo-Info I 2015-3 Landmetersl ftar.i.fJ.ldri ilc-agr-i tl.fl nauwkeurig opgebouwde kaart verdween in de Landelijke Voorziening. Per bestand wordt aangesloten naar de hoogste nauw keurigheid, aldus het toelichtend antwoord. 'Zodat Rijkswaterstaat altijd voorgaat', was het gemeentelijk weerwoord en daarbij kunnen terrestrisch gemeten gecontroleerde objecten worden overschreven door data uit luchtfoto's van 25 jaar geleden. 'Hoe dan ook, we verliezen altijd kwaliteit, er is voor gekozen om er met elkaar uit te komen op een basisniveau, beter kunnen we 't niet maken, zo was het SVB- antwoord. Richard Witmer (Kadaster): 'Back to the future' met topografie. Richard Witmer (Kadaster) sprak over 'Back to the future' met topografie. Hij startte 200 jaar terug met de oprichting van het Topografisch Bureau, in 2004 als Topografische Dienst opge gaan in het Kadaster. De spreker memoreerde dat eerst kadastrale plans ook basis waren voor Vier gebouwhoogten... de topografie, maar dat men die later toch zelf ging meten. Een litho, een filmpje én mooie kaarten passeerden het scherm, zoals een van het huidige GeoFort in 1892. Nabije toekomst is dat vanaf 2016 de actualiteit van de 14 BRT- themalagen van een actualiteit van twee jaar gaat naar een jaarlijkse actualiteit. Het verdere streven is een BRT 3D NL. Van automatisch generaliseren van BGT naar BRT werd een leuk Haags plaatje gepresenteerd, maar bijvoor beeld bij infra-netwerken zijn er nog haken en ogen. Op 22 april werd als nieuws geprodu ceerd 3D Gebouwhoogte NL: vier hoogten van 2.992.613 gebouwen. Het gaat om de minimale, de maximale, de gemiddelde en de mediane hoogte. Die hoogten zijn uit AHN2 (2007-2012) en ondanks de bouwcrisis kunnen er dus inconsistenties optreden in het bestand. 'Met deze versie willen we ervaring opdoen en op basis van de feedback zal het Kadaster dit product verbeteren, aldus een flyer bij de thea teruitgang. Voor je die meekreeg feliciteerde burgemeester (Peter) Hoogwerf van Nieuw Durperdam in een zwart-witfilmpje iedereen met die '200 jaar topografie' en nodigde hij hen uit voor een receptie in het stadshart. (Het beeld was voortijdig opgenomen met nog opschriften van voorgaande standhuurders, maar de pandjes op de achtergrond droegen op de beursdagen echt het opschrift SVB-BGT en Kadaster.) Compleet Nieuw Durperdam was een initiatief van het ministerie van IenM, Kadaster, PDOK, Dataland, SVB-BGT en van Geonovum, dat de fagadebouwer inhuurde. Slot Wie zich aanmeldde kan alle presentaties (terug)lezen op: www.overheid360.nl. En in WMO-termen waren de beursdagen een leuke 'dagbesteding'.... Adri den Boer Gouda kent in de wijk Achterwillens een Slagenbuurt. Één van de straten daarin heet sinds de vaststelling op 23 januari 1997 Land meterslag. 'Nieuwbouwstraten zijn er vele in Nederland, maar weinig hebben een samen stelling als deze. Kopers en huurders wonen er door elkaar. Dit gemengd bouwen is alweer verlaten voor andere, weer nieuwe concepten. De Landmeterslag was in 1998 één van de laat ste in de soort, en is volgestopt met politieke idealen. Het is de modelsamenleving in het klein.' Dat en veel meer staat in de bijdrage 'De straat' van Wilma Kieskamp in Trouw van 29 mei 2004. Opmerkelijk is dat de woonomgeving van de Landmeterslag wordt gedomineerd door lichtmasten die elk zijn uitgerust met een zonnecollector. Andere buurtnamen zijn Rentmeesterslag, Waarsmanslag, Leenmanslag, Poldermeesterslag en Molenmeesterslag, maar dankzij inspraak van het volk ook de exotischer Kwartslag! Adri den Boer

Geo-Info | 2015 | | pagina 62