zestad Kampen THEMA 2015-4 I Geo-Info 23 In mijn bezit had ik een goede basiskaart van het oude centrum van Kampen en via het gemeentear chief kreeg ik informatie van op schaal getekende contouren van een aantal gevels. Het hele aanzicht was vanuit één punt niet correct weer te geven. Uitgaande van een enkel waarnemingspunt verdwenen, door het perspectief links en rechts van de waarneming, grote delen van het IJsselfront. Ik moest meer punten hebben en uitgaan van aan sluitende lineaire perspectieven. Op de basiskaart zette ik op vaste afstanden mijn waarnemingspun- ten uit. Deze punten lagen aan de overkant van de rivier, bijna op één lijn en op gelijke afstanden langs de kribben. Hier op maakte ik mijn opnames en aantekeningen. Deze werden op de Mac, met de geveltekeningen uit het archief als schaalreferentie, tot contouren getekend. Ontbrekende gevels werden nagemeten, eventuele foto's daarvan 'recht' gemaakt en ingepast. Door allerlei obstakels was niet alle informatie zichtbaar. Naverkenningen en correcties waren dan ook nodig. Van 2006 tot 2009 is bijna duizend uren gete kend aan de negen delen van het aanzicht van Kampen. Als horizontale topografie met de bijbehorende meetkundige en topografische nauwkeurigheid. De afmeting van de complete tekening is 25 x 1 meter. Middendeel van het g-dellge IJsselfront. Het IJsselfront is 25x1 meter en is op schaal 1:40 getekend. Waarneming vanaf 10 gezichtspunten op de kribben langs de oostoever van de IJssel. Voor een onbelemmerd zicht op het middendeel van het IJsselfront is op de stadsbrug voor het verhoogde hefgedeelte een extra waarnemings punt gekozen. Voorbij het historisch centrum heeft het aanzicht in zuidelijke en westelijke richting weer een natuur lijk perspectief. stadsbrug ÏWOLSEWEG

Geo-Info | 2015 | | pagina 25