THEMA 2015-4 I Geo-Info 31 -ice^v All! n Wijnkoppftj Vv« Sportcentrum Indoor Action Grand Cafe Manier beschikking, maar in sommige gevallen was het landschap drastisch veranderd. Figuur 8 toont een dergelijk voorbeeld. Ten tweede waren de plaatsnamen vaak veranderd, iets wat de studenten zich niet gerealiseerd hadden. Een goede lijst met oude en nieuwe spellingen van plaatsnamen had hier uitkomst kunnen bieden. Ten derde waren de studenten eraan gewend dat het noorden op een kaart altijd bovenaan het kaartblad ligt. Bij oude kaarten is dit echter zelden het geval. De oriëntatie van de kaarten bleek tamelijk willekeurig. Het duurde enige tijd voordat de studenten dit door hadden. In de vierde plaats bleek dat de studenten een beter begrip van de aard van de oude kaarten kregen door de mogelijkheid om de nauwkeurigheid ervan te bepalen; het stelde ze ook in de gelegenheid om het eigen geore- fereerwerk en dat van anderen op waarde te schatten. Figuur 9a en 9b - Ranglijst van de georefereerders. Figuur 8 - Veranderend landschap: tegenwoordig is er niets meer over van de oude stadsmuur in Arnhem. Tenslotte hadden de studenten plezier in het project. Hoewel ze tegen de hierbo ven beschreven moeilijkheden aanliepen, beschouwden ze het als een uitdaging om de oude kaarten gegeorefereerd te krijgen. Dat kwam niet in de laatste plaats door het competitieve element. Georeferencer houdt ranglijsten bij van het aantal punten dat elke deelnemer zet. De figuren 9a en 9b tonen deze ranglijst. Ryanne I Marco van E Slan Wester ElgerHeere I Tlrnon Jeroen Kano E Leander I Jeroen Vertruijt IJMVDK Tlemen oryannelle 11 T All Contributors User Points Ryanne 198 Marco van Egmond 152 Stan Westerveld 119 Elger Heere 113 Timon 106 Jeroen Kandelaar 97 Leander 93 Jeroen Verkuijl 34 JMVDK 77 Tiemen 72 tryanbelle 70 Kevin van der Weij 69 Amin El Moobank 60 Marald Kornet 60 Yonmar Slonk 55 Henri Kollenetaart £4 Eti enne Tas 53 Jerome Busquet 49 Wenze 49 Yarmick 47 Bart Quaink 46 Joachim Jochemeen 43

Geo-Info | 2015 | | pagina 33