NET.WERK h IMY THEMA Grafisch werk van Grijswit Lijnen, die speels een patroon vormen, herkenbaar blijven maar ook een kunstzinnig geheel achterlaten. De steden Amsterdam, Eindhoven en Rotterdam behoren tot de NET.WERK collectie van Grijswit, www.grijswit.nl. Dit is een serie posters geïnspireerd op plattegronden en de wegen die hierop een tekening maken. Gemaakt om een stukje thuis mee naar huis te nemen en een plekje te geven in je interieur. 34 Geo-Info I 2015-4 Door Emmy Cleophas Grijswit is een grafische studio, opgericht door Emmy Cleophas, waar iedereen terecht kan voor conceptueel advies en grafische styling. Ook is Grijswit gestart met het opzetten van een grafische productlijn met onder andere posters en kaarten. Emmy Cleophas: 'Ik ben een duizendpoot, een genieter, een optimist en een perfectionist. Het liefst ben ik werkzaam op allerlei verschil lende vlakken. Afgestudeerd als productvorm gever met een oog voor mooie materialen en kleuren. Nooit huiverig om kennis en vaardig heden te verbreden. Naast productvormgever ben ik ook aan de weg aan het timmeren met een blog, als illustrator en als grafisch vorm gever. Ik ben geboren in het zuiden van het land en momenteel werkzaam in Amsterdam, waar ik mijn draai nog moet vinden maar tegelijkertijd voorzichtig verliefd op begin te raken. Om mijn geboortestad toch een beetje mee te verhuizen naar de grote stad, maakte ik een grafische poster van Venlo. Hierna zijn de ideeën gegroeid en heb ik tijdens festival 'The Flying Dutch' drie nieuwe ontwerpen mogen presenteren van drie mooie steden: Amster dam, Rotterdam en Eindhoven.' Links Emmy Cleopha is oprichter van Grijswit. Emmy is te bereiken via: info@emmycleo.nl De NET.WERK posterserie is de start van een grafische productlijn, waarin Grijswit de fascinatie laat zien voor mappen, kaarten, Google Earth en oude atlassen. In plaats van de grote hoeveelheid informatie vindbaar in plattegronden, zie ik het speelse lijnen spel en de mooie grafische details, welke ik omzet in kleine geo-kunstwerkjes. De prints zijn gemaakt op 300 grams, mat A3-papier en uniek, doordat elke poster met de hand bewerkt wordt met metallic folie. Door de metallic folie krijgt het werk een speciaal effect, wanneer er licht opvalt. De plannen om de collectie aan te vullen zijn aanwezig en inspiratie is er genoeg, mede dankzij Joep Schouren, manager Vigilance, die Grijswit de wereld van luchtfotografie liet zien.

Geo-Info | 2015 | | pagina 36