ion 2015-4 Geo-Info 1 61 Ze konden dit wrak waarnemen met behulp van een side scan sonar. Daarbij wordt echo techniek gebruikt om hoogteverschillen op de bodem te detecteren. De kajuitboot van GeoFort bleek op de bodem van de gracht te liggen. Dit bootje had de dief gebruikt om te vluchten, maar helaas bleek het lek te zijn en het laatste deel moest de dief dus zwemmen. Bloedspoor In de buskruitgang was een bloedspoor gevonden. Het Kadaster hielp de kinderen om met een tachymeter de hoogte te meten van dit bloedspoor op de muur. Met dit gegeven wisten ze hoe lang de dief geweest moest zijn toen hij/zij het hoofd stootte. 3D voetafdruk De dief was door het zand gevlucht en er waren duidelijk afdrukken van de schoenen te zien in het zand. Met een scanner maakte het bedrijf Leap3D een 3D model van deze schoenafdruk. Aan de hand van dit model konden de kinderen aflezen wat de schoen maat geweest moest zijn. Daarnaast zagen ze aan de hak dat het om een vrouw ging. Vluchtroute De sporen van de vluchtroute werd in kaart gebracht door een docent van de landmeet kundige opleiding van het Somacollege in Harderwijk. Grondradar Met een grondradar werd de verstopte koker met documenten getraceerd doorGeometius. Dit apparaat lijkt op een grasmaaier, maar dan met een beeldscherm erop die laat zien wat er onder de grond verborgen is. Drone Met een drone werd boven het GeoFort gevlogen om het verborgen pistool te locali se ren op het dak van het 3D café. Duurzame energie De kinderen gingen zelf aan de slag om te bepalen welke vorm van duurzame energie het meest geschikt was voor het fort. Aardwarmte Aardwarmte bleek te duur voor GeoFort liet het bedrijf Esri Nederland zien via een digitale kaart. Voor de paarse gebieden zijn de kosten grofweg 6 miljoen euro voor een warmte-installatie. In

Geo-Info | 2015 | | pagina 63