Over de dag 2015-4 I Geo-Info Jonna Bosch, redacteur 1 67 Het ontvangstcomité staat klaar voor een warm welkom. Bij binnenkomst ontvangen de bezoekers het programmaboekje dat vorm gegeven is door medestudenten. Onder het genot van een kopje thee of koffie melden de eerste bezoekers zich al bij onze stand. Bij de stands is extra informatie te vinden over de projecten die de verschillende groepen heb ben uitgevoerd. Ook de touchtable is opge steld om een prototype te demonstreren. Opleidingsdirecteur Toine Hattink heet iedereen welkom en nodigt de eerste spreker, Gerben Koppelman, uit om het podium te betreden. In zijn presentatie komen enkele trends die zichtbaar zijn bij Arcadis naar voren. In de tweede presentatie kijkt Eveline van der Wilk naar de manier waarop de huidige data bij het RIVM gepresenteerd wordt. Hierbij wordt duidelijk dat er nog volop kansen liggen voor ons, de studenten, om de visualisaties naar een hoger niveau te tillen. Pauze. Het is bijna onze beurt. De spanning onder de presentatoren groeit. Ook bij mij komt er toch een beetje spanning. Hoe rea geert het werkveld? Voor mijzelf was de dag minder spannend als voor de anderen, die moesten presenteren. Voor het eerst een uitgewerkt idee presenteren vooreen grote zaal vol met genodigde vanuit het werkveld is toch een hele nieuwe ervaring. Voorafgaand is veelvuldig geoefend maar toch, er kan van alles misgaan wanneer je 'live' op het podium staat. De tekst wordt nog een keer door genomen en er wordt een boterhammetje gegeten. In het kader van de module 'Geotrends' is er gewerkt aan opdrachten voor verschil lende opdrachtgevers: Geoforza, Infofolio en het RIVM. De opdrachten hadden te maken met trends die zichbaar zijn binnen de'geo wereld'. Aan ons de taak om de toch ietwat vage opdrachten uit te werken. Zelf heb ik meegewerkt aan het ontwikkelen van een crowdsource-applicatie voor Infofolio. In deze opdracht werden we heel vrijgelaten en was het de bedoeling de opdrachtgever te verrassen. Onder luid applaus betreedt de eerste groep het podium. 'Mi casa, de homemanager-app ideaal voor klussen in en rondom het huis' aldus Romijn van Soest. Nadat Romijn uitleg gegeven heeft over het onderzoek en de voordelen voor de gebruiker toont Robin Horst een demo van hoe de applicatie er volgens ons uit zou moeten zien. Na afloop betreed ook ik het podium om met de rest van de projectgroep de vragen uit het publiek te beantwoorden. De kritische vragen die we voorafgaand dachten te krijgen, en waar we ons op voorbereid hadden, bleven uit. De tweede groep presenteerde de visualisaties van de grondwaterkwaliteit die zij gemaakt hadden voor het RIVM. Merel Jager en Patrick Kusters toonden de modellen die gevisuali seerd waren. Er kwamen geschrokken reacties uit de zaal vanwege het feit dat de provincie Groningen de slechtste grondwaterkwaliteit had. Na de geruststellende woorden dat het ging om fictieve data keerde de rust weder. Na twee presentaties van onze eigen oplei ding waren de studenten van de opleiding Geodesie van de Hogeschool Utrecht aan de beurt. Zij gingen in op de verschillen tussen ArcGIS Pro en ArcGIS Desktop. Het RIVM is met twee opdrachten goed verte genwoordigd. Mathijs van Lelieveld en Merel Schols gingen in op een aantal problemen die spelen bij het visualiseren van Real time data. Hiervoor zijn verschillende oplossin gen bedacht en er was zelfs een prototype gebouwd. Tot slot de opdracht van Geoforza. Guus Cor- nelissen en Giel Vermeulen presenteerden hun ideale vergelijkingssite voor geocloud toepas- singen. Met behulp van screenshots werd het uiteindelijke resultaat aan het publiek getoond. De presentaties zitten er op en er werd luid geapplaudisseerd voor alle groepen. De docenten waren zichtbaar tevreden en wij zelf waren blij dat alles goed gegaan is. Speeddaten Een leuk onderdeel dat dit jaar werd geïntro- duceerdwas het speeddaten. Voor ons, de studenten, een leuke manier om het werkveld beter te leren kennen. Maar ook voor de bedrijven een mooie aangelegenheid om zichzelf als stageaanbieder te promoten. In vier verschillende lokalen waren bedrijven aanwe zig om met ons te spreken. Met 60 seconden op de klok mochten de bedrijven zichzelf promoten. Waar de één de tijd hard nodig had was de ander ruim op tijd klaar. Een leuke toe voeging waar de bedrijven zelf om vroegen was de vraag of ook de studenten zich even voorstelden. Na deze voorstelrondjes was het tijd om te gaan daten. Wat doet het bedrijf nu precies? Of wat voor stagemogelijkheden hebben ze te bieden? Steeds werd er na 7 minuten gewisseld. Het speeddaten was een waardevolle toevoeging waarvan ik niet had verwacht dat het zo verrassend en leuk zo zijn. Ook vanuit andere studenten en bedrijven kwamen positieve reacties. Tijdens het speeddaten konden de mensen die hier niet aan meededen naar de stands komen om meer informatie over de projecten te krijgen. De feedback die hier is gegeven heb ik zelf als heel waardevol ervaren en zette je weer even op scherp. De feedback was voor ons zeer belangrijk omdat dit opgenomen dient te worden in het uiteindelijke verslag. Naast de stands van de projectgroepen waren ook Tracé Enexis, Mapgear, VGI en Ruimte schepper vertegenwoordigd. Afsluiting Na een afsluitende presentatie waarin de ontwikkelingen binnen het vierde jaar van onze opleiding werden besproken door het docententeam was het tijd voor de borrel. Onder het genot van een drankje werd er genetwerkt, werden contacten gelegd en LinkedIn-profielen uitgewisseld. Ik kijk terug op een geslaagd symposium waarin ik veel nieuwe contacten op heb gedaan en mijn toekomstig werkveld beter heb leren kennen. Het was een spannende maar toch leuke dag voor zowel het werkveld, de docenten en de studenten.

Geo-Info | 2015 | | pagina 69