Het Veldwerkbureau neemt Grontmij GeoGroep over Persbericht Sinds 1 januari 2015 heeft Het Veldwerkbureau uit Lieren de landmeetactiviteiten overgenomen van Grontmij en gaat door onder de naam VWB Geogroep. 68 Geo-Info I 2015-4 www.Geogroep.nl William Harding, directeur Transportation Mobility bij Grontmij en Guido Hartkamp, directeur van Het Veldwerkbureau (vlnr). De activiteiten bestaan uit data-inwinning, het verwerken van deze gegevens en het uitzetten en maatvoeren van werken. De landmeetactiviteiten werden gezien als non-core-activiteit van Grontmij, daar waar hun focus ligt op het leveren van ingenieurs- en adviesdiensten. Landmeetactiviteiten William Harding, directeur Transportation Mobility is verheugd met de overeenkomst: "We zijn blij met deze overeenkomst en samenwerking met Het Veldwerkbureau B.V. Wij kunnen hiermee onze dienstverlening op het gebied van landmeten houden op het niveau wat klanten van ons verwachten. Tegelijk hebben we met grote zorgvuldigheid gekeken naar een goede toekomst voor onze collega's die zich nu bezighouden met de landmeetactiviteiten." Het Veldwerkbureau B.V. bestaat vanaf 2008. Vanuit de markt ontstaat steeds meer en meer de vraag naar een organisatie die onafhan kelijk kan dienen als één loket waarbij de opdrachtgever al het veldwerk kan neerleg gen. In dat kader is de uitbreiding met VWB Geogroep BV volgens de betrokkenen 'de perfecte manier om de klant ook op het gebied van landmeetactiviteiten van dienst te kunnen zijn en zodoende het totaalpakket aan data-inwinning aan te kunnen bieden'. Guido Hartkamp, directeur van Het Veldwerk- bureau, heeft reeds goede ervaringen met de in 2012 overgenomen bodemactiviteiten van Grontmij. "Door deze nieuwe stap kan er een breed pakket aan veldwerkdiensten (data-inwinning) aan al onze klanten worden geboden. Daarnaast hebben wij onze reeds enthousiaste club kunnen uitbreiden met 25 zeer enthousiaste collega's." Henk Ensink In het vroege voorjaar van 2015 is Henk Ensink in dienst getreden als bedrijfsleider bij VWB Geogroep. Hij stelt bij zijn aantreden: "Met de zeer ervaren landmeters kunnen wij onze Bedrijfsleider Henk Ensink. klanten landelijk bedienen voor allerlei geo detische werkzaamheden. De samenwerking met VWB Bodem biedt vele mogelijkheden om ons werk op een efficiënte wijze te combineren. Het betreft de boven- en onder grondse inwinning van data voor de beide disciplines Bodem en Geo". Over de recente overname zegt hij: "We hebben bewust de naam Geogroep behouden, omdat dit een begrip is in de geo-wereld". Ensink gaat zich bezighouden met de verdere uitbouw van de geo-werkzaamheden.

Geo-Info | 2015 | | pagina 70