Geo in Flow 2oo jaar Topografie Het concept Geo in Flow is ontwikkeld om de BRT-gebruikers te voorzien van actuele topografische gegevens Het concept Geo in Flow is door het Kadaster ontwikkeld om de BRT-gebruikers te voorzien van zo actueel mogelijke authentieke topografische gegevens. 40 I Geo-Info I 2015-5 Door Ben Bruns In 2010 bestonden er grote problemen in de productie van de BRT. Voor het Kadaster was dit het begin van een transformatie naar een moderne productie omgeving. De vernieu wende open holistische aanpak waarbij publiek en private organisaties samen werken aan de Geo-Flow is internationaal baanbre kend en daar mogen we met zijn allen trots op zijn. Figuur i - Topo GPS APP Informatie aanbieders zoals PDOK, Esri, Imergis, Rdzl (figuur 1) en de OpenGeoGroep zijn optimaal aangesloten op de Kadaster Geo in Flow-productiemethodiek. Hierdoor kan Nederland in de volle breedte rekenen op een actueel topografisch fundament. Verandering Bob Dylan zong in 1964 al in zijn lied 'Times- they are a-changing' Come gather round people wherever you roam And admit that the waters around you have grown And accept it that soon you'll be drenched to the bone if your time to you is worth saving Then you'd better start swimming or you'll sink like a stone For the times, they are a changing. Een veel terugkomend dogma in deze tijd gaat over verandering en hoe we daar mee om moeten gaan. Dit manifesteert zich in de vele oneliners over dit thema: Het enige constante in ons leven is veran dering en verandering is van alle tijden. Houd u krampachtig vast aan het verleden of gaat u op weg naar de toekomst? En natuurlijk zijn er vele trainingen en work shops die ons kunnen helpen met het omgaan met al deze veranderingen. Echter, we willen graag vasthouden aan gewoontes, wat ver trouwd is niet loslaten. We vinden het moeilijk om in iets onbekends te stappen. En het liefst zouden we de toekomst nauwkeurig voorspel len om onze onzekerheid te temperen. In de toekomst kijken heeft vaak tot gevolg hebben dat we geen oog meer hebben voor wat er nu gebeurt. Dit leidt op zijn beurt weer tot afwachtend gedrag of het volgen van bovengenoemde workshops. Veel organisaties laten zich verleiden tot het creëren van vergezichten over deze onzekere en veranderende toekomst. Het realiseren van visie geeft een onterecht gevoel van controle.

Geo-Info | 2015 | | pagina 42