Terugkijken op een experiment van Maptime Summercamp 2015 Verslag Deel 1: een impressie in woord en beeld In augustus kwam een behoorlijke heterogene groep mensen bij elkaar op het GeoFort, om zich een week lang onder te dompelen in de wereld van de webkartografie en Open Source (geo)-toepassingen. En vooral ook ideeën opdoen, ontdekken, spelen, leren van elkaar en lol hebben. 56 Geo-Info I 2015-5 Voor de 'klassieke' kartografen of GIS- specialisten is het web nog altijd een minder bekend werkterrein. We hebben vaak geen idee hoe onderzoekers, journalisten en in te r- netontwikkelaars met geodata en kaarten omgaan. Tenminste, dat was een achterlig gend idee. Wat wel bekend is: je hoort steeds weer dat alles wat we aan geo-toepassingen hebben bedacht (met alle mooie standaar den vanuit het OGC erbij, en per land een andere projectie) niet besteed is aan mensen 'van buiten' die er wat mee willen. Tijd voor verandering! Maandag: opstarten Een heterogene groep dus: wat mensen die zich GIS'er noemen, kartografen, een program meur, een grafisch ontwerper.Dat zat wel goed. Bij de introductie op maandag werd eerst eens gekeken naar wat men wilde 'halen en brengen'. De expertise en interesses liepen uiteen van analyses en kaarten maken met desktop GIS-pakketten tot aan het maken van webkaarten, via databasegebruik en program meren met R of Javascript. Dat we (met) elkaar veel konden leren stond hiermee wel vast. In de middag verkenden we CartoDB, een online tool waarmee met de visuele interface in een handomdraai een prima kaart gemaakt kan worden, ook door iemand die nooit van GIS heeft gehoord. Wie meer wil, kan queries maken, met CartoCSS de styling aanpassen en uitbreiden, Javascript toevoegen en combi naties maken met bijvoorbeeld MapBox en Leaflet. Echt iets om nog meer mee te doen! Virtuele aanwezigheid? De techniek staat voor niets, tegenwoordig hoeven we niet eens altijd fysiek aanwezig Aan het werk. Gezellig: samen eten bij het kampvuur.

Geo-Info | 2015 | | pagina 58