Eredoctoraat voor prof. dr. Henk Scholten Vakantiebericht: deel 2 68 I Op woensdag 22 juli heeft professor Henk Scholten (CEO Geodan) een eredoctoraat ontvangen van de Manchester Metropolitan University in Manchester voor zijn bijzondere prestaties voor de wetenschap, het GIS-onderwijs, het bedrijfsleven en research. Geo-Info I 2015-5 Henk Scholten, één van de oprichters van Geodan, is sinds 1994 als hoogleraar Ruimte lijke Informatica verbonden aan de Econo mische Faculteit van de Vrije Universiteit in Amsterdam (VU). Daarnaast is hij directeur van SPINlab en Hoofd Onderwijs bij UNIGIS. Naast zijn bijdrage aan de wetenschap zet Scholten zich ook in voor toepassing van geo-informatie in talrijke overheidsvraagstuk- ken, zoals in de rampenbestrijding waarvoor in 2008 de Publieke Veiligheid Award is toege kend. In 2005 is Scholten voor zijn omvangrijke bijdrage aan het geo-informatiewerkveld benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. UNIGIS Professor Scholten heeft een flinke bijdrage geleverd aan de academische ontwikkeling en reputatie van de Metropolitan University (MMU). 25 jaar geleden ontwikkelde MMU, samen met de universiteiten van Salford en Huddersfield, een postdoc GIS-opleiding-op-afstand, het tegenwoordige UNIGIS. Één van de eerste online opleidingen ter wereld. Scholten zag als één van de eersten de mogelijkheden van e-learning en introduceerde het programma bij de VU. Tegenwoordig staat UNIGIS wereldwijd bekend als de top in postdoc online GIS-onderwijs. Links Voordracht uitgesproken tijdens inauguratie door Dr Davic Lambrick - www.geodan.nl/downloads/voordracht-dr-david- lambrick/ Meer over de eredoctoraat van Henk Scholten - www.mmu.ac.uk/ news/news-items/3671/ Nieuwsbericht op de Geodan website - www.geodan.nl/ ereCoctoraat-voor-prof-Cr-henk-scholten/ We genieten van een fietsvakantie op het prach tige eiland Rügen in de Oostzee en rijden vanaf Lauterbach in de richting van Stralsund. We volgen de weg naar Putbus. Dan, net voordat we deze plaats binnenrijden zien we aan de rechterkant van de weg een huis. Maar het staat op z'n kop! Het duurt even voordat we beseffen wat we zien. Het lijkt een heel normaal huis te zijn. Lachwek kend eigenlijk en zo is het ook bedoeld. 'Haus Kopf Über' heet het. Een huis met een knipoog. Al gauw bekijk je het als voormalig landmeter weer van een hele andere kant. Wat moet je hiervan opmeten? Het bekende credo was toch: alle bebouwing afbeelden op maaiveld niveau? Opmerkelijk is dat het huis niet precies horizontaal op z'n kop ligt maar een beetje schuin. Dat merk je als je het huis bezoekt. Dan loop je op de onderkant (of in dit geval bovenkant) op een enigszins hellend vlak. Binnen in het huis is het precies zo. Je loopt over de plafonds waar de hanglampen 'staan' en de staande lampen 'hangen'. Boven je hoofd zie je de meubels, kasten en tafels maar ook een fiets. Je kijkt van onderaf regelrecht het toilet in. In de keuken is het al net zo. Het aanrecht bevindt zich boven je hoofd.. Allemaal heel bizar maar ook grappig. Maar hoe is dit op de Duitse kaarten afgebeeld? We hebben er geen idee van. Meer foto's en gegevens op de site www.ostsee-urlaub-portal.de. Kijk onder 'Kuriositaten'. Het schijnt overigens dat er op het Oostzee-eiland Usedom nog zo'n huis is te vinden. Dat staat bekend als 'Die Welt steht Kopf'. Martijn Nekkers

Geo-Info | 2015 | | pagina 70